коронавирус македонија

Казнети 625 лица за неносење маска во изминатото деноноќие

Read more

Одобрена набавката на лекот ремдесивир прифатен во терапијата за COVID-19

Read more

Филипче нема да поднесе оставка, ја повика опозицијата да ја тргне политиката настрана

Министерот за здравство Венко Филипче не чувствува одговорност за да поднесе оставка која од него ја бара опозицијата.
Read more

135 новозаразени, 4 починати и 142 оздравени

Во последните 24 часа се направени 1.259 тестирања, а регистрирани се 135 нови случаи на COVID-19.
Read more

До кога ќе зборуваме за втор бран на COVID-19, дали трендот ќе продолжи?

Во последниов период во јавноста може да се забележат низа текстови, дебати, колумни и прес-конференции поврзани со трендот на движење на новиот тип на коронавирус, COVID-19 во земјава.
Read more

Бројот на заразени во земјава се ближи кон 4.000, за надлежните имаме капацитет да се справивме со актуелниот бран

Бројот на вкупно досега заболени во земјава се ближи кон 4.000, во последното деноноќие регистрирани се 196 нови случаи, а властите уверуваат дека имаме капацитет да се справиме и со овој актуелeн бран.
Read more

Скопје со најмногу заболени од COVID-19, денеска се одлучува за нови рестриктивни мерки

Скопје, 9 јуни 2020 (МИА) – Мерки за брзо и еф
Read more
реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more