коронавирус македонија

Филипче: Во овој момент нема потреба од други дополнителни рестрикции

Скопје, 14 октомври 2020 (МИА) – Во овој момент освен препораките од минатата недела нема потреба од други дополнителни рестрикции поради COVID-19, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче.
Read more

Во земјава 3.557 активни случаи со COVID-19, во светот на секои 15 секунди по 1 човек умира од вирусот

Во моментов во земјава се активни 3.557 случаи на заразени со COVID-19. Од почетокот на епидемијата досега се регистрирани 11.289 случаи на заболени лица, се излекуваа 7.221 лица, а починаа 511.
Read more

Повторно има заразени во Дебар, причината е непочитување на мерките

Дебар, 12 јуни 2020 (МИА) – Епидемиолошката состојба, како на ниво на држава, така и во нашата општина, според официјалните бројки не е добра, бидејќи бројот на новозаразени постојано расте.
Read more
реклама

На почетокот на ноември ни се заканува медиумски мрак

Read more

Три хороскопски знаци кои најтешко ја поднесуваат самоизолацијата

Read more

Зошто Apple ја крие оваа фантастична опција на iPhone 12?

Read more

Цицлест четврток

Read more