коронавирус македонија

Втор случај на индиски сој во државата, за влез во Грција доволен е и брз тест

Уште еден пациент со индиски сој на вирусот COVID-19 е регистриран во државата.
Read more

Нови 118 случаи, 4 лица починаа од COVID-19

Во последните 24 часа се направени 1.363 тестирања, а регистрирани се 118 нови случаи на COVID-19.
Read more

Филипче: Нема заразени од COVID-19 кои ги почитувале мерките

Скопје, 19 јуни 2020 (МИА) –  Не постои ниту еден единствен анкетен епидемиолошки податок кој што укажува дека некој се заразил со коронавирусот ако ги почитувал мерките, рече министерот за здравство, Венко Филипче,
Read more
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Дали може да опстои бракот без секс?

Read more

Нови мерки за влез во Швајцарија - новина и за невакцинираните

Read more

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Read more