Крешник Бектеши

Бектеши: Четири до пет компании се здружени и утврдуваат цени по кои дистрибуираат и продаваат леб во Скопје

Во Градот Скопје во делот на производство на леб, четири, максимум пет компании се здружени и утврдуваат цени по кои дистрибуираат и продаваат леб во големите супермаркети, смета министерот за економија Крешник Бектеши.
Read more

Бектеши: Ѝ се извинувам на новинарката Капоска доколку без намера ја навредив

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ѝ се извини на новинарката од Канал 5 телевизија Катерина Капоска по реакциите во јавноста за неговиот одговор на прашањето што му го упати таа вчера на прес-конфер
Read more

Бектеши: Од 1 јануари нема да поскапи струјата

ТЕЦ Неготино ќе работи кога тоа ќе биде исплатливо. Во моментов е поевтино да увеземе струја, отколку да работи ТЕЦ Неготино, рече денеска министерот за економија, Крешник Бектеши.
Read more

Бектеши: ДУИ ќе има градоначалници во речиси сите општини со албанско мнозинство

Скопје, 13 февруари 2021 (МИА) – На претстојните локални избори ДУИ треба да кандидира градоначалници во сите општини со мнозинско албанско население, почнувајќи од Липково, па се до Струга, и убеден сум дека ќе п
Read more
реклама