криптовалута

Драстичен пад на цената на биткоинот

Цената на биткоинот во саботата падна за седум отсто за помалку од еден час, а цените на другите криптовалути исто така драстично паднаа откако Иран започна напад врз Израел.
Read more

Предупредување за криптовалута која стана клучна алатка за криминалците

Поврзувањето на криптовалутите брзо стана омилена платформа за перење пари и операции за измама низ Источна и Југоисточна Азија, предупредува Канцеларијата на ОН за дрога и криминал (UNODC) во извештајот за орган
Read more

Биткоинот на највисоко ниво од јуни

Read more

Зошто биткоинот доживува крах?

Берзата на криптовалути доживеа пад, без разлика дали крипто инвеститорите сакаа да си го признаат тоа или не.
Read more

Криптовалутата Squid Game за неколку дена порасна за 2.300 проценти

Ако сте обожавател кој сака да ја изрази својата приврзаност кон хит серијата „Squid Game“, има добра вест за вас – постои криптовалута за тоа.
Read more

Кина ги прогласи за незаконски сите трансакции со криптовалути

Кинеската Централна банка ги прогласи сите трансакции со криптовалути за нелегални и ќе бидат забранети. Со тоа тие испраќаат досега најсилен сигнал за својата решеност да ја урнат индустријата.
Read more

Кој ја контролира цената на биткоинот и на кој начин?

Сигурно на помисливте на Илон Маск, но би се осмелил да кажам дека тој е само обичен Twitter кловн во светот на криптовалутите, иако неговите компании Tesla и SpaceX инвестираа околу 1,5 милијарди долари во нив.
Read more

Криптовалутите пораснаа за 114 милијарди долари за само еден ден

Вредноста на биткоинот порасна во неделата вечерта и за прв пат од средината на јуни премина 39.000 американски долари, бидејќи берзите започна да се опоравуваат по неодамнешната продажба.
Read more

Ништо не е бесплатно: Пиратските игри за PC на удар на крипто-хакерите

Гејмерите кои пиратски преземаат компјутерски игри треба да бидат претпазливи затоа што нивните компјутери може да станат туѓа алатка за рударење криптовалути.
Read more
filter

Пентхаус во Мајами е најскапата недвижност платена со криптовалута

Пентхаус во Мајами Бич, вреден 22.5 милиони долари, е купен со криптовалута - што го прави најскапиот имот некогаш платен со користење дигитална валута.
Read more

Дали биткоинот ќе надмине 60.000 долари?

Позитивната низа на биткоинот вчера продолжи да се протега седми ден по ред.
Read more

Биткоинот падна за 17 проценти во еден ден

Цената на биткоинот падна денеска за 17 проценти, што предизвика распродажба на берзите на криптовалути.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more