криптовалута

Инвеститорите во биткоин изгубија 7,3 милијарди долари за само три дена

Распродажбата на биткоин од четврток до сабота ја означи најголемата остварена загуба досега за најголемата криптовалута по пазарна капитализација, при што инвеститорите загубија 7,3 милијарди долари.
Read more

Владее хаос: Продолжува колапсот на биткоинот

Хаосот на пазарот на криптовалути не стивнува.
Read more

Не знаат ни што се биткоини, ама може да плаќаат со нив кај сакаат

Биткоин денеска стана легално средство за плаќање во Ел Салвадор. Со тоа, малата земја стана првата во светот што им овозможи на граѓаните да плаќаат со најпопуларната криптовалута.
Read more
play_arrow

Зошто биткоинот е штетен за планетата?

Биткоин е платежен систем што се појави во 2009 година како програма со отворен код. Биткоинот е глобален децентрализиран електронски протокол и систем за директно (peer-to-peer, P2P) плаќање.
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more