Кристијан Бејл

play_arrow

Топ 10 актери кои никогаш не го користат својот вистински акцент

Дали сте знаеле дека постојат актери кои на големото платно никогаш не го користат својот вистински акцент? Изненадувачки, но има такви, меѓу нив и многумина познати.
Read more

Кристијан Бејл: Ме прославија улоги што Дикаприо ги одбиваше

Кристијан Бејл во интервју за GQ, објаснува како својата успешна филмска кариера му ја должи на Леонардо Дикаприо.
Read more
play_arrow

Кристијан Бејл би се вратил како Бетмен, но само под еден услов

Актерот Кристијан Бејл три пати го видовме во улогата на Брус Вејн, односно Бетмен во успешните филмови на режисерот Кристофер Нолан.
Read more
play_arrow
filter

Кристијан Бејл непрепознатлив во трејлерот за новиот филм за Тор

Британскиот актер Кристијан Бејл глуми застрашувачки негативец во новиот филм „Thor: Love and Thunder“, а во трејлерот изгледа целосно непрепознатливо.
Read more
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more