Кристијано Роналдо

play_arrow

Скокање ласта со Роналдо: Како изгледа забава во базен со Кристијано

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо објави фотографии и видео од Саудиска Арабија на кое ѝ покажа на светската јавност како го поминува слободното време во својот дом.
Read more

Зошто Роналдо ги лакира ноктите на нозете?

Навивачите приметија на фотографиите објавени на социјалните мрежи дека Кристијано Роналдо има лакирани нокти на нозете, па многумина се запрашаа зошто е тоа така.
Read more

Какви проблеми Роналдо му донесе на Ал Наср?

Португалскиот ас ја прифати богатата понуда на Ал Наср и од тој момент и саудиската лига доби важност.
Read more

Колку ќе заработи Роналдо од најдобриот договор во историјата?

Роналдо со саудискиот фудбалски гигант потпиша договор до летото 2025 година, а во Ријад ќе заработи вистинско богатство.
Read more

Роналдо ќе биде богат како саудиски шеик ако бидне новиот договор

Шпанска Marca објави дека еден од најдобрите светски фудбалери наводно договорил две и пол годишен договор со клубот Ал Наср од Саудиска Арабија.
Read more

Уште еден клуб го одби Роналдо: Не знам кој го измислил тоа

Сè поверојатно е дека Кристијано Роналдо ќе остане во Манчестер Јунајтед, не затоа што така сака, туку затоа што нема клуб кој сака да си ја искомплицира финансиската ситуација со трансфер на одличен, но скап играч.
Read more

Виери за Роналдо: По неговото заминување, Интер е фаворит во Серија А

Поранешниот напаѓач на Јувентус и Интер, Кристијан Виери проговори за заминувањето на Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед.
Read more
play_arrow

Роналдо ја пополни листата: Им даде гол на сите тимови во Серија А

Со вчерашните два гола против Кротоне веќе нема активен калчолигаш кој не примил гол од Кристијано Роналдо.
Read more
play_arrow

Луис Суарес сруши рекорд на Кристијано Роналдо

Уругвајскиот голгетер продолжува со одличните настапи по пресебата во Атлетико, а веќе постави и рекод.
Read more

Пирло: Никаде не пишува дека не може да го сменам Роналдо

Јувентус го победи Интер со 2: 1 како гостин во првиот полуфинален натпревар од Купот на Италија, а освен двата гола на Кристијано Роналдо, португалскиот ас го привлече вниманието со реакцијата кога беше заменет в
Read more

Роналдо и неговата девојка под полициска истрага по роденденска прослава

Кристијано Роналдо и неговата девојка Хеорхина Родригез може да се најдат во неволја откако наводно ги прекршиле здравствените протоколи за коронавирусот.
Read more

Роналдо: Ова е тој Јуве кој го сакаме

Стрелецот на првиот гол за Јувентус во вчерашниот Суперкуп е пресреќен за првиот трофеј сезонава и верува ова е моментот за пресврт на сезонава.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more