Кристијано Роналдо

filter

Роналдо правел хиџама, популарен метод во арапските земји

Фотографиите од последниот тренинг на Ал Наср покажаа јасни докази дека Кристијано Роналдо има правено хиџама, а како што се очекуваше, трагите на неговата нога привлекоа големо внимание на социјалните мрежи.
Read more

Роналдо горд на ќерката Бела Есмералда: Цела е на тато

Георгина Родригес на својот Instagram профил објави фотографија на која Роналдо позира со нивната ќерка Бела Есмералда.
Read more

Роналдо доби ексклузивен рачен часовник, цената е бесмислена

Кристијано Роналдо не успеа да ја продолжи кариерата во Европа и неодамна се пресели во Саудиска Арабија каде потпиша договор со Ал Наср.
Read more

Вечерва е последниот дуел меѓу Меси и Роналдо

Вечерва ќе имаме можност да го видиме последниот дуел во кариерата на Лионел Меси и Кристијано Роналдо, двајца фудбалери кои ги обележаа последните дваесет години.
Read more
play_arrow

Роналдо го прекина постот - конечно погоди во 2022 година

Португалскиот ас постигна вистински еврогол синоќа со што конечно успеа да затресе мрежа годинава бидејќи последен пат тоа го направи на крајот од декември.
Read more
play_arrow

Георгина ја покажа внатрешноста на гаражата со возниот парк на Роналдо

Кристијано Роналдо од почетокот на својата фудбалска кариера важи за голем љубител на скапи автомобили, а во серијата на  Netflix „I Am Georgina“ неговата сопруга ја покажа внатрешноста на гаражата во која се наоѓаат „чудовиштата“ вредни 1
Read more

Како гласаа Роналдо, Меси и Левандовски во изборот на ФИФА?

Португалецот го погоди победникот давајќи му најмногу бодови на Левандовски, Меси си гласаше за другар му Нејмар, додека Полјакот бил импресиониран од Жоржињо.
Read more

Иако заминаа, најдобри стрелци за 2021 на Барса и Јуве се Меси и Роналдо

И покрај тоа што оваа календарска година одиграа само една полусезона, Меси и Роналдо на крајот завршија како најдобри стрелци на нивните поранешни клубови.
Read more

Роналдо и Георгина ќе имаат близнаци: Едвај чекаме да ве запознаеме

Еден од најдобрите светски фудбалери на сите времиња, Кристијано Роналдо, и неговата свршеничка Георгина Родригес преку социјалните мрежи соопштија дека очекуваат близнаци.
Read more

Катарски принц со неверојатна најава: Роналдо доаѓа во ПСЖ

Ал-Тани, член на катарското кралско семејство во чија сопственост е ПСЖ, објави монтирана фотографија со која навидум најави нов неверојатен трансфер.
Read more

Кристијано Роналдо е најследена личност на Instagram

Славниот фудбалер Кристијано Роналдо стана првата личност којашто има нас 301 милиони обожаватели на Instagram.
Read more

Дали Роналдо напиша проштално писмо?

Кристијано Роналдо на својот Instagram профил објави прилично долга порака која и тоа како наликува на проштално писмо, писмо кое вели дека летово ќе бара нов предизвик.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more