Кристијано Роналдо

Катарски принц со неверојатна најава: Роналдо доаѓа во ПСЖ

Ал-Тани, член на катарското кралско семејство во чија сопственост е ПСЖ, објави монтирана фотографија со која навидум најави нов неверојатен трансфер.
Read more

Кристијано Роналдо е најследена личност на Instagram

Славниот фудбалер Кристијано Роналдо стана првата личност којашто има нас 301 милиони обожаватели на Instagram.
Read more

Дали Роналдо напиша проштално писмо?

Кристијано Роналдо на својот Instagram профил објави прилично долга порака која и тоа како наликува на проштално писмо, писмо кое вели дека летово ќе бара нов предизвик.
Read more
play_arrow

Отказ за судијата кој не го виде голот на Роналдо

Помошниот судија нема повеќе да виде во судискиот тим на главниот судија Дани Макели откако доби отказ од својот надреден.
Read more

63.560 евра за фрлената капитенска лента на Роналдо

Капитенската лента на Кристијано Роналдо, која ја фрли на теренот кога го напушти фудбалскиот натпревар меѓу Србија и Португалија во Белград затоа што не му беше признат гол, беше продадена на добротворна аукција
Read more
filter

Топ 10 најдобри репрезентативни голгетери

Кои се најдобрите голгетери, но активни играчи, кои имаат најмногу постигнати голови за своите репрезентации?
Read more

Кристијано Роналдо за Божиќ во Дубаи со Хеорхина и дечињата

Славниот фудбалер Кристијано Роналдо божиќните празници ги минува во Дубаи, со девојката Хеорхина и четирите дечиња.
Read more

Роналдо постави уште еден неверојатен рекорд

Кристијано Роналдо продолжува да руши рекорди, а до најновиот стигна синоќа со триумфот против Сампдорија.
Read more
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Дали може да опстои бракот без секс?

Read more

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Read more

Нови мерки за влез во Швајцарија - новина и за невакцинираните

Read more