Кристијано Роналдо

Daily Mail: Роналдо во тајност преговара со Баерн

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо, и неговиот менаџер Жорже Мендеш далеку од очите на јавноста се сретнале минатата недела со претставници на Баерн за да договорат трансфер на португалскиот фудбалер во редовите на бундесл
Read more
play_arrow

„Пукна тиквата“: Видеото во кое Фернандеш го извиси Роналдо стана вирално

Иако се клупски и репрезентативни колеги кои многупати соработувале на теренот, Кристијано Роналдо и Бруну Фернандеш веќе не се во добри односи, ако може да се верува на видео кое брзо стана вирално.
Read more

Мора да зборуваме за Кристијано Роналдо

Нешто се случува со Кристијано Роналдо.  
Read more
filter

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Роналдо остана без бонуси, ништо од петте милиони фунти

Манчестер Јунајтед не го освојува трофеи, а нема ни сезонава, што значи дека Кристијано Роналдо нема да ги добие договорените бонуси кои требаше да му донесат дополнителни пет милиони фунти.
Read more

Кристијано Роналдо наполни 37 години: Животот е ролеркостер

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо им се заблагодари на навивачите за честитките по повод неговиот 37-ми роденден.
Read more
play_arrow
filter

Инцидент во Берн: Роналдо нокаутираше стјуард

Read more
play_arrow

Манчестер Јунајтед се откажува од идејата за враќање на Роналдо

Манчестер Јунајтед го одби можниот трансфер на напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо. Раководството на англискиот клуб сметало дека е несоодветно да се потроши голема сума на 36-годишниот Португалец, објави Sky Sports.
Read more

Јуве без ЛШ не може да си го дозволи Роналдо

Јуветус пред себе има голем проблем бидејќи му виси пласманот во Лигата на шампионите, а евентуален неуспех би значел и разделба со Кристијано Роналдо.
Read more

Роналдо го сруши рекордот на Пеле: Не можев ни да сонувам за ова

Со хет-трикот против Каљари, Кристијано Роналдо стигна до бројката од 770 постигнати голови на официјалните натпревари, а со тоа и постави рекорд со кој го прескокна досегашниот број еден - легендата Пеле.
Read more
реклама

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more