Кристијано Роналдо

play_arrow

Новиот португалски селектор не се откажува од Роналдо

Новиот селектор на фудбалската репрезентација на Португалија, Роберто Мартинес, го објави списокот со 26 фудбалери за натпреварите против Лихтенштајн и Луксембург на стартот од квалификациите за ЕУРО 2024, а меѓу повиканите се најде и фудб
Read more
play_arrow

Роналдо постигна 4 гола во победата на Ал Наср и прослави голем јубилеј

Португалскиот виртуоз ги постигна сите четири голови во победата на Ал Наср на гостувањето против Ал Вехда во натпреварот од 16.
Read more

На Фернандеш му пукна филмот: Не го напаѓајте Роналдо преку мене

Бруну Фернандеш ги повика навивачите на Манчестер Јунајтед да не ги толкуваат погрешно неговите коментари за да го нападнат Кристијано Роналдо.
Read more

Роналдо не престанува да удира по Јунајтед

Манчестер Јунајтед го раскина договорот со Кристијано Роналдо. Оваа вест силно одекна во фудбалскиот свет, но никого не изненади премногу.
Read more

Наполи со непристојна понуда до Јунајтед за Роналдо

Управата на Наполи или намерно сака да го саботира заминувањето на Кристијано Роналдо од Манчестер Јунајтед, или со омаловажување гледа кон своите колеги од англискиот клуб - барем според она што го понудиле за реализација на трансферот.
Read more

Не е само ЛШ: Роналдо си оди од Манчестер и поради намалената плата

Кристијано Роналдо сѐ уште не се појавил на тренинг на Манчестер Јунајтед, а зад сцената Португалецот се обидува да го раскине договорот.
Read more

La Repubblica тврди: Интер одбил да го потпише Роналдо

Деновиве сѐ погласни се шпекулациите за враќање на Роналдо во Серија А, а сега излезе информација дека португалскиот ас се понудил да му се приклучи на Интер.
Read more
filter

Објавена фотографија од вилата на Роналдо - има подземна еротска соба и приватна црква

Кристијано Роналдо привлекува медиумско внимание и кога не игра фудбал и е на одмор со семејството.
Read more

Кристијано Роналдо ослободен од обвинувањето за силување во Лас Вегас

Славниот португалски фудбалер Кристијано Роналдо е ослободен од обвинувањето за силување поднесено од Кетрин Мајорга за настани од 2009 година.
Read more
play_arrow

Солскјер: Ако некој сака да го критикува Роналдо, нека го изгледа натпреваров

Предводникот на Манчестер Јунајтед беше полн со пофалби по вчерашниот неверојатен пресврт против Аталанта, особено кон својот најскап фудбалер.
Read more

Судот во САД предложи отфрлање на обвинувањата за силување против Роналдо

Судот во лас Вегас препорача да се отфрли тужбата против Кристијано Роналдо, обвинет за силување.
Read more

Кристијано Роналдо се враќа во Манчестер Јунајтед

Англискиот фудбалски прволигаш Манчестер Јунајтед соопшти попладнево дека договорил враќање на Португалецот Кристијано Роналдо од Јувентус во своите редови.
Read more
реклама

Хиперсоничен авион ќе патува од Европа до Австралија за само 4 часа

Read more

Познати цените за новите Москвич модели

Read more

Италија го забрани ChatGPT, трката за развој излезе од контрола

Read more

Колку долго човек може да остане буден?

Read more