Кристијано Роналдо

play_arrow

Дали бодибилдер ќе го издржи бруталниот тренинг на Кристијано Роналдо?

Бодибилдерот и YouTube фитнес гуру Асел Суеид редовно експериментира со различни диети и физички исцрпувачки режими за фитнес на некои од најспособните спортисти во светот.
Read more
play_arrow

Marca: Кристијано Роналдо стана најдобар стрелец во историјата

Кристијано Роналдо стана најдобар стрелец во историјата на фудбалот, тврди шпанска Marca, повикувајќи се на детална статистика.
Read more
play_arrow

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Фудбалерот Кристијано Роналдо важи за еден од најпопуларните спортисти во светот, луѓето го препознаваат каде и да се појави и токму затоа му е потребно врвно обезбедување.
Read more

Фернандеш и Роналдо дале најмногу пенали во 2020

Португалските фудбалски асови Кристијано Роналдо и Бруну Фернандеш постигнаа најмногу погодоци од белата точка во годината зад нас.
Read more
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more