Кристијано Роналдо

play_arrow

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Саудискиот клуб Ал Наср за кој настапува Кристијано Роналдо победи со 4:3 во дербито на локалната лига против Ал Ахли.
Read more

Роналдо инвестира милиони евра во нов грандиозен проект

Кристијано Роналдо на 38 години почна да подготвува терен за тоа што ќе прави по завршувањето на кариерата, а португалската ѕвезда ќе започне интересен бизнис во родната земја.
Read more
play_arrow

Роналдо заигра на Instagram и собра над 10 милиони лајкови

Кристијано Роналдо (38) е на одмор, но не заборава на тренинзите.
Read more

Роналдо капитен на дуелот против ПСЖ

Португалецот Кристијано Роналдо со капитенската лента ќе го предводи Ол Стар тимот на Ријад, составен од фудбалери на саудиските прволигаши Ал Наср и Ал Хилал, на пријателскиот натпревар против француски ПСЖ, на 19 овој месец во Ријад, јав
Read more

Ништо од дебито во дресот на Ал Наср, Роналдо утре не смее да игра

Кристијано Роналдо требаше утре да дебитира за Ал Наср на натпреварот од 12. коло од Саудиската лига против Ал Тае, но нема да може да настапи на тој натпревар, пишува Daily Mail.
Read more
play_arrow

Новиот соиграч на Роналдо демантираше дека одбил да му ја предаде седумката

Фудбалерот на Ал Наср, Узбекистанецот Џалолидин Машарипов, ги искоментира гласините објавени во некои медиуми во Саудиска Арабија дека одбил да му го даде бројот 7 на Кристијано Роналдо.
Read more

Ал Наср закажа лекарски преглед за Роналдо

Ал Наср закажа лекарски преглед за Кристијано Роналдо, а спортскиот директор на клубот Марсело Салазар потврди дека се во преговори за голем договор со фудбалерот.
Read more

Marca тврди: Роналдо ќе игра на Мундијалот 2026

Пензионирањето на Кристијано Роанлдо од репрезентациајта на Португалија изгледа нема да се случи уште 4 години, ако е точно она што го тврди шпанска Marca.
Read more

Роналдо и Георгина ја купија најскапата куќа во Португалија

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо и неговата партнерка Георгина Родригес станаа сопственици на најскапата куќа во Португалија.
Read more

Незгоден удар: Голманот на Чешка му го раскрвави носот на Роналдо

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо доживеа незгоден удар во носот во текот на мечот на петтото коло на УЕФА Лига на нации против Чешка, кога во 14 минута се судри со противничкиот голман.
Read more

Роналдо сака да игра и на ЕУРО 2024

Кристијано Роналдо нема намера да оди во пензија, ниту пак да се откаже од играњето за репрезентацијата.
Read more

Полицијата го „тресе“ Јувентус: Дали клубот го уништил договорот со Роналдо?

Обвинителството во Торино ја продолжи истрагата во просториите на Јувентус, а според италијанските медиуми постои можност славниот клуб да уништил доверливи документи.
Read more
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more