Кристијано Роналдо

Роналдо: Уште долго ќе играм за Португалија, очекувајте уште многу голови

Најдобриот португалски фудбалер на сите времиња, Кристијано Роналдо, е убеден дека и покрај тоа што има 38 години и игра во Саудиска Арабија, уште долго ќе го носи дресот со националните бои.
Read more
play_arrow

Револтираните Саудијци бараат депортација на Роналдо по срамниот гест

Кристијано Роналдо се најде на удар на јавноста по средбата меѓу неговиот Ал Наср и Ал Хилал кога направи срамен гест кон навивачите на противничкиот тим.
Read more
play_arrow

Роналдо себичен во дебито во саудискиот шампионат

Португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо дебитираше во првенството на Саудиска Арабија и ги одигра сите 90 минути за својот нов клуб Ал Наср.
Read more

Роналдо и Георгина прекршија саудиски закон: Живеат во блуд и разврат

Само што се преселија во Саудиска Арабија, португалскиот фудбалер и неговата девојка прекршија еден многу строг закон.
Read more
play_arrow

Седум фудбалери кои би сакале што побрзо да го заборават Светското во Катар

Аргентина го освои Светското првенство откако во брилијантното финале во Доха по изведувањето пенали со 4:2 ја победи Франција.
Read more

Marca: Кристијано Роналдо потпишува спектакуларен договор со Ал-Наср

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо од 1 јануари 2023 година ќе биде играч на Ал-Наср од Саудиска Арабија, пишува Marca.
Read more

На Роналдо му се заканува астрономска казна

Тренерот на премиерлигашот Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, ќе има средба со клупското раководство на која ќе се разговара за евентуална казна за Кристијано Роналдо по повод контроверзното интервју кое португалскиот напаѓач го даде во раз
Read more

Кристијано Роналдо се врати на тренинзите на Манчестер Јунајтед

Кристијано Роналдо денеска се врати на тренинзите со првиот тим на Манчестер Јунајтед и ќе биде во конкуренција за натпреварот од 5. коло во Лига Европа против Шериф.
Read more

Роналдо: Се движиме во вистинската насока

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо смета дека неговиот тим е на прав пат да излезе од резултатската криза.
Read more

Елмас нема да му ја даде седумката на Роналдо ако дојде во Наполи

Доколку се реализира најавената позајмица на Кристијано Роналдо од Манчестер Јунајтед, Португалецот нема да може да го носи својот омилен број во Наполи бидејќи тој му припаѓа на нашиот Елиф Елмас.
Read more

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Кристијано Роналдо и претходно изрази намера да го напушти Манчестер Јунајтед, а иако англискиот клуб се надеваше дека тој ќе се предомисли, тоа изгледа сè поневеројатно.
Read more

Роналдо остар кон медиумите: Можеби еден ден ќе објавите некоја точна вест

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо одговори на сè почестите прозивки од страна на противничките навивачи.
Read more
реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Прашање за ракија на британскиот „Милионер“ што само мама знае да го одговори

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more