Кристијано Роналдо

Касано: Роналдо не е ниту меѓу најдобрите пет играчи во историјата

Поранешниот италијански фудбалер Антонио Касано уште еднаш го критикуваше Кристијано Роналдо, наведувајќи дека Португалецот не е ниту меѓу петте најдобри играчи во историјата.
Read more

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Сер Алекс Фергусон го опиша одличното второ деби на Роналдо во дресот на Манчестер Јунајтед како Цезар да влегува во Рим после извојувана победа.
Read more
play_arrow

Јунајтед и со Роналдо падна во Берн, куп пенали во Севиља

Манчестер Јунајтед и Севиља не ги потврдија фаворитските улоги и на отворањето од новата сезона во Лигата на шампионите едните загубија, а другите ремизираа дома.
Read more

Сестрата на Роналдо претходно го исмејуваше коронавирусот, сега заврши во болница

Катиа Авеиро, сестрата на славниот португалски фудбалер Кристијано Роналдо заврши во болница поради компликации од COVID-19.
Read more
play_arrow

Најдобрите фитнес совети од Кристијано Роналдо

Светски познатиот фудбалер Кристијано Роналдо освен што е во врвна кондиција и е одличен спортист, тој во секоја прилика открива дел од неговите тајни за успех во животот.
Read more
Како изгледа колекцијата од луксузни автомобили на Роналдо?
filter

Како изгледа колекцијата од луксузни автомобили на Роналдо?

Проценетата вредност на сите автомобили на Роналдо изнесува 7,7 милиони евра.
Read more
реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more