Кристијано Роналдо

filter

Доминираат: Ова се најголемите инфлуенсери меѓу спортистите, дали ги следите?

Агенцијата за истражување Nilsen спроведе интересно истражување: споредувајќи ги податоците од социјалните мрежи, ја составија листата на топ 50 спортисти кои се најголеми инфлуенсери.
Read more

Роналдо: Серија А сега е потешка, со Пирло сме задоволни

Португалецот синоќа со два гола го спаси Јувентус од пораз кај Рома и ако не победија, вели дека со новиот тренер тимот е посреќен.
Read more
play_arrow

Нов историски рекорд на Кристијано Роналдо

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо постигна два гола во натпреварот од второто коло на италијанскиот шампионат против Рома (2:2). Благодарение на ова, тој постави нов рекорд.
Read more
play_arrow

Роналдо го спаси Јувентус од пораз на дербито со Рома

Кристијано Роналдо постигна три гола на два натпревара за Јувентус под водство на Пирло.
Read more

УЕФА ги објави номинациите: Прв пат по 10 години без Меси или Роналдо

Лео Меси и Кристијано Роналдо ги нема на списокот за номинирани во изборот за најдобар Играч на годината на УЕФА. Вакво нешто се случува за прв пат во последните 10 години.
Read more

Гигс: Роналдо може да игра до 40 години

Велшкиот стратег и поранешен соиграч на Кристијано Роналдо верува дека Португалецот ќе може успешно да игра и до 40-годишна возраст.
Read more
play_arrow

Роналдо по 101-от гол: Немам што да докажувам, кариерата зборува за мене

Коментарите дека можеби Португалија игра подобро без главната ѕвезда, откако ја средија Хрватска со 4:1, Роналдо ги демантираше синоќа.
Read more
play_arrow

Преглед на 2. коло ден 3 од Лигата на нации

Заврши третиот ден од 2. коло од новата сезона во Лигата на нации. Ја одбележа пресметката на последните мундијалски финалисти Франција и Хрватска, како и блесокот на Кристијано Роналдо против Шведска.
Read more
play_arrow

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Фудбалерите на Јувентус синоќа ја совладаа Џеноа со резултат 3 : 1, а најубавиот момент од мечот беше виден во 56-тата минута од средбата, кога Миралем Пјаниќ му ја подаде топката на Кристијано Роналдо.
Read more

Роналдо го промени имиџиот и ги шокираше обожавателите

Два дена по ред Кристијано Роналдо ги шокира обожавателите. Откако објави фотографија во која е облечен во летен комплет на модната куќа Louis Vuitton при што не ги одушеви обожавателите, сега одлучи да ја промени и фризурата.
Read more
play_arrow

Роналдо постави рекорд во Серија А

Кристијано Роналдо стана најдобар португалски стрелец во историјата на Серија А, со што собори уште еден рекорд.
Read more

Роналдо има 45 пати помало богатство од најбогатиот фудбалер во светот

Угледниот шпански весник Marca објави листа со десетте најбогати фудбалери во светот.
Read more
реклама

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more