кривична пријава

Кривична пријава против шест полициски службеници за пречекорување на овластувањата

Скопје, 6 август 2020 (МИА) -Против шест полициски службеници вработени во СВР Скопје, поради основано сомнение дека на 18 мај годинава сториле кривично дело „малтретирање во вршење служба“ по член 143 од Кривичниот законик, поднесена е кр
Read more

Кривична пријава против битолчанка за физичко малтретирање на две деца

СВР – Битола поднесе кривична пријава против 30-годишна битолчанка за физичко малтретирање на две малолетни деца.
Read more

Кривични пријави за две скопјанки и приватна градинка која згрижувала деца

Скопје, 17 јули 2020 (МИА) – СВР Скопје – ЕВР Карпош ќе поднесе кривична пријава против Т.И.
Read more

Кривична за угостителскиот објект каде беше затекнат Мицкоски

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска информира дека на двајцата инспектори кои вчера вршеле надзор во угостителскиот објект каде беше затекнат и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не им било дозволен
Read more

Кривични пријави за лажни дозволи за движење во полициски час

Скопје, 12 мај 2020 (МИА) – Секторот за внатрешни работи – Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против Р.Р.(38) поради постоење основи на сомнение дека сторил кривични дела „непостапување спо
Read more
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Го зголемува ризикот од инфекција: Кој е најлошиот избор на заштитна маска?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Read more