крвна група

Вашата крвна група открива какви љубовници сте во кревет

Постојат одредени карактеристики кои се поврзуваат со крвната група, а кои имаат влијание врз љубовниот живот, односно како мажите и жените се однесуваат кога станува збор за сексот.
Read more

Луѓето со крвна група 0 имаат помал ризик од инфекција со коронавирус

Една нова студија покажа дека одредени крвни групи имаат помала веројатност да бидат заразени со коронавирус.
Read more

Луѓето со оваа крвна група најмногу привлекуваат комарци

Според резултатите од истражување на Универзитетот Флорида, ако ја имате оваа крвна група, вие сте магнет за комарци.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more