Куп на Македонија

play_arrow

Дајте ж'та, дајте црно тиквешко - куп пехарот оди во Кавадарци

Кавадаречката гордост, ФК Тиквеш, испиша историја откако за прв пат во својата 94-годишна историја освои куп титула откако во големото финале со 2:1 ја совлада охридска Воска Спорт на Националната Арена „Тодор Проески“ во Скопје.<
Read more

Захов: Кога дојдов во Воска газдата ми рече да им го донесам куп пехарот

Костадин Захов зимава дојде во охридскиот клуб и веднаш ја доби капитенската лента. Но, откри и дека при потпишувањето на договорот сопственикот на клубот побарал нешто од него...
Read more

Вареловски: Не можете да замислите што ќе биде во Кавадарци ако се вратиме со пехарот

Во својата 94-годишна историја Тиквеш за прв пат се наоѓа во ваква шанса да се бори за трофеј. На денешната прес-конференција капитенот Александар Вареловски ги истакна очекувањата не само на тимот, туку на цело Кавадарци.
Read more

Куп финалето в среда на Арената: Тиквеш и Воска по историја

За прв пат на финалниот натпревар се пласираа екипи кои досега никогаш не се нашле во ситуација да играат натпревар за титула.
Read more
play_arrow
filter

Тиквеш против Воска Спорт во Куп финалето

Откако денеска се одиграа реванш полуфиналните натпревари од Купот на Македонија познато е и кои екипи ќе се борат за пехарот на 22 мај.
Read more

Извлечени паровите за елиминациското коло од Купот на Македонија

Read more
play_arrow

Шкупи е последниот полуфиналист во Купот

Екипата на чаирски Шкупи попладнево во одложениот натпревар со минимални 1:0 го победи Работнички, со што избори место во полуфиналето од Купот на Македонија.
Read more
play_arrow

Тиквеш, Македонија ЃП и Воска изборија полуфинале во фудбалскиот куп

Денеска се одиграа четвртфиналните натпревари од Купот на Македонија.
Read more

Работнички ја исфрли Шкендија, во Купот останаа само прволигаши

На дождливото попладне денеска се одиграа осминафиналните натпревари во Купот на Македонија.
Read more

Извлечени осминафиналните двојки од Купот на Македонија

Денеска во просториите на Фудбалската федерација на Македонија се одржа жрепката за осминафиналето од Купот на Македонија.
Read more

Извлечени двојките за 1. коло од Купот на Македонија

Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија денеска беше извршена жрепката за новата сезона од Купот на Македонија.
Read more

Македонија ЃП го одбрани пехарот во фудбалскиот куп

Попладнево во Скопје се одигра финалето на 31. издание на Купот на Македонија, а скапоцениот трофеј замина во витрините на Македонија ЃП.
Read more
реклама

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Read more

Што да направите во случај да ви прегрее моторот на автомобилот?

Read more

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Read more

Сите ајкули тестирани на кокаин во Бразил биле позитивни

Read more