ЛА Лејкерс

play_arrow

Леброн ги спаси Лејкерс и го „поништи“ трипл-даблот на Јокиќ

Read more
play_arrow

Никој никогаш не одиграл натпревар како Леброн синоќа

Лос Анџелес Лејкерс ги победија Лос Анџелес Клиперс со 130:125 по продолжение на големите ривали, а Леброн Џејмс испиша историја.
Read more

Лејкерс се зезнаа – добија играч што го отпуштија во 2017 година

Лос Анџелес Лејкерс конечно се ослободија од Расел Вестбрук, но можат само делумно да бидат задоволни од завршената работа.
Read more
play_arrow

По повеќе од осум години Лејкерс дојдоа до плејоф победа на домашен терен

Актуелниот шампион Лос Анџелес Лејкерс триумфираше синоќа над Феникс, додека Денвер го совлада Портланд за водство од 2:1 во серијата до четири победи во разигрувањето за титулата во НБА лигата.
Read more
play_arrow

Торонто ја продолжи губитничката серија на ЛА Лејкерс

Кошаркарите на Торонто триумфираа синоќа на гостински терен кај Лос Анџелес Лејкерс со 121:114, нанесувајќи му го третиот пораз во низа на актуелниот шампион во НБА лигата.
Read more
play_arrow

Најслабиот настап на Јокиќ, трипл-дабл на Леброн: Лејкерс го „скршија“ Денвер

Лос Анџелес Лејкерс ги совладаа Денвер Нагетс со 114-93.
Read more
реклама

Вучиќ: Вечерва ставив крај на кариерата

Read more

Како да се ослободите од мравките во домот?

Read more

Трите најздрави намирници во светот, научно докажано

Read more

Викенд хороскоп од 24 до 26 мај: Лавот е полн со емпатија, Вагата конечно се опушта

Read more