Ла Лига

Со победа вечер Реал ја освојува 34. титула

Реал Мадрид вечерва го пречекува Виљареал во натпревар кој може да му ја донесе титулата број 34 шампион на Шпанија на коло до крајот.
Read more

Суарес признава: Тешко да го престигнеме Реал

Напаѓачот на Каталонците смета дека неговиот тим титулата ја изгубил со неодамнешните три нерешени и дека Реал речиси сигурно е шампион.
Read more
play_arrow

Зидан го пофали Куртоа по синоќешната победа над Алавес

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ја пофали играта на голманот Тибо Куртоа по успехот на тимот над Алавес со 2:0 во натпревар од Ла Лига. 
Read more
play_arrow

Барса го доби градското дерби и го испадна Еспањол

Многу потешко од очекувањата Барселона го совлада последнопласираниот Еспањол и го испрати во Сегунда.
Read more
play_arrow

Сетјен за пеналот на Реал: Сѐ помалку го разбирам ВАР

Тешко извојуваната победа на „Кралевите“ на незгодното гостување во Билбао предизвика критики од таборот на Барселона кои се незадоволни што повторно судиите со помош ВАР немаа ист критериум при досудувањето пенал.
Read more
play_arrow

Зидан: Трпение и тимски дух нѐ доведоа каде што сме

Реал Мадрид оствари важна победа во прилично изедначен натпревар со Хетафе, а тренерот Зинедин Зидан, нормално, е задоволен.
Read more
play_arrow
filter

Меси влезе во клубот 700: Против кого постигнал најмногу голови?

Лионел Меси чекаше и дочека – синоќа го постигна 700. гол во кариерата со „паненка“ пенал на натпреварот Барселона-Атлетико Мадрид во рамки на Ла Лига.
Read more
play_arrow

Сетјен: Титулата ни бега

По второто реми во серија, стратегот на Барселона е свесен дека го губат чекорот во борбата за титулата.
Read more

Барди стрелец во триумфот на Леванте над Бетис

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди даде свој придонес во денешниот триумф (4:2) на Леванте над Бетис.
Read more
play_arrow

Сетјен: Фудбалот е неправеден, веќе немаме право на грешки

Тренерот на Барселона, Кике Сетјен беше лут синоќа по драматичното реми против Селта (2:2).
Read more
play_arrow

Петнаесетгодишниот Ромеро стана најмладиот играч во историјата на Ла Лига

Фудбалерот од средниот ред на Мајорка, Лука Ромеро стана најмладиот играч во историјата на првенството на Шпанија.
Read more
play_arrow

Варан прослави јубилеј, Реал се врати на врвот во Ла Лига

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Рафаел Варан го одигра целиот натпревар од 31. коло од Ла Лига против Мајорка (2:0).
Read more
реклама

Проститутките први на удар на засилените КОВИД мерки

Read more

Се влошува војната меѓу Ерменија и Азербејџан

Read more

Турски F-16 урнал ерменски Su-25 авион

Read more

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more