Ла Лига

Седуммина заразени во Барселона, четворица во Реал, тројца во Севиља

Бројот на заразени со COVID-19 во шпанските фудбалски клубови е сè поголем.
Read more
play_arrow
filter

Димитриевски: Тешко е во Примера да не примиш гол, особено против Барса

Македонската репрезентативна единица синоќа беше јунак за Рајо Ваљекано и со одбарнет пенал се погрижи големата Барселона да си замине дома поразена, а Куман да добие отказ.
Read more

Ла Лига им забрани на шпанските тимови да рекламираат обложувалници

Read more

Инфантино ги моли големите лиги да ги пуштат фудбалерите

Премиер лигата и Ла Лига го искажаа својот став да не ги пуштат играчите повикани во репрезентациите, а сега за такво нешто размислува и Серија А.
Read more

Одлуката за првак на Шпанија паѓа вечер: Атлетико или Реал?

Денеска во Шпанија се игра последното коло од Ла Лига во кое ќе го добиеме името на шампионот за сезоната 2020/21.
Read more
play_arrow

Билбао одигра за Барса и Реал

Баскијците синоќа го совладаа лидерот Атлетико и ги вратија во игра за титулата великаните Барселона и Реал Мадрид.
Read more

УЕФА, Премиер лига, Ла Лига и Серија А се обединија против Супер лигата

УЕФА, ФА со Премиер лигата, РФЕФ со Ла Лига и ФИГЦ со Серија А заеднички ја осудија новонајавената Супер лига.
Read more
play_arrow

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Реал Мадрид вчеравечер ја победи Барселона со 2:1 во дербито од 30. коло на Шпанското фудбалско првенство.
Read more
play_arrow

Барса во 90-та ја стопи предноста на Атлетико

Борбата за титулата во Шпанија повторно е отворена откако лидерот загуби, а Барселона со гол во последната минута дојде до три бода и се најде на чекор од врвот.
Read more

Салах: Можеби еден ден ќе играм во Шпанија

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Египќанецот Мохамед Салах, не ја исклучува можноста да заигра и во Ла Лига.
Read more

Во трка со времето: Дали Лапорта ќе обезбеди 125 милиони евра за 24 часа?

Новоизбраниот претседател на Барселона, Жоан Лапорта, е во битка со времето, бидејќи мора да обезбеди гаранција од 125 милиони евра од банките, во спротивно ќе мора да бидат распишани нови избори.
Read more
play_arrow

Луис Суарес сруши рекорд на Кристијано Роналдо

Уругвајскиот голгетер продолжува со одличните настапи по пресебата во Атлетико, а веќе постави и рекод.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more