Ла Лига

Тројца навивачи одат во затвор поради расистичко однесување кон Винисиус

Шпанија прв пат во историјата изрече затворски казни за расистичко однесување на фудбалските терени.
Read more

Навивачите на Осасуна ѝ дадоа голема поддршка на Палестина, израелски фудбалер одби да игра

Осасуна синоќа на свој терен ја совлада Гранада со 2:0 во првиот натпревар од 10. коло на шпанската Ла Лига, а натпреварот го одбележаа домашните навивачи.
Read more
play_arrow

Димитриевски го запре и Левандовски, повторно МВП против Барса

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски е прогласен за најкорисен играч на синоќешниот дуел што го имаше неговиот тим Рајо Ваљекано со Барселона.
Read more

Ел Класико ќе се игра во октомври и март

Шпанската фудбалска федерација на својата официјална веб-страница вчера го објави календарот на натпреварите од Ла Лига за сезоната 2022/23.
Read more

Барди во тимот на колото во Ла Лига

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди се најде во идеалниот тим на колото во шпанската Ла Лига, откако синоќа го предводеше својот Леванте до бод на домашен терен против актуелниот шампион Атлетико.
Read more

Импресивно CV на Суарес: 150 голови во Ла Лига

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарес испиша историја.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more