Ла Лига 2019/20

play_arrow

Статистика: Како Меси ја заврши последната сезона во Ла Лига?

Аргентинскиот фудбалски ас Лионел Меси ќе ја напушти Барселона, но во неговата последна сезона во Ла Лига не освои трофеј, но на личен план постигна голем успех.
Read more

Реал со апел до фановите да нe ја слават титулата на плоштадот во Мадрид

На две кола до крајот на Шпанското фудбалско првенство, раководството на Реал Мадрид побара од навивачите да не ја слават шампионската титула организирано во големи групи на традиционален начин на плоштадот „Сибелес“ во Мадрид.
Read more
play_arrow

Една победа го дели Реал од трофејот во Ла Лига

Фудбалерите на Реал Мадрид се на чекор до освојување на титулата во Шпанското фудбалско првенство.
Read more

Го платија 120 милиони евра за да седи на клупа

Барселона синоќа одигра 2:2 со Атлетико Мадрид и по саботното реми на гости кај Селта, направи нов чекор назад во однос на лидерот Реал Мадрид.
Read more

Гледаноста на Ла Лига драстично се зголеми по рестартот

Гледаноста на натпреварите од шпанското фудбалско првенство ширум светот е зголемена за 48% по рестартот на Ла Лига која беше на пауза поради пандемијата со коронавирусот.
Read more

И шпанските навивачи ќе се вратат на трибините

Шпанското фудбалско првенство ќе продолжи за три дена со големото градско дерби меѓу Севиља и Бетис.
Read more

Шпанците се на ред - Севиљано ќе ја отвори обновената Ла Лига

Шпанската Ла Лига официјално се враќа на 11 јуни и тоа со големото градско дерби Севиљано меѓу Севиља и Бетис, закажано во 22 часот.
Read more
реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Read more

Низ фотографии: Погледнете како изгледа Нагорно-Карабах додека трае конфликтот

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more