Лацио

Загина 19-годишен фудбалер на Лацио

Во сообраќајна несреќа синоќа животот го загуби 19-годишниот играч на Лацио, Даниел Гуерини.
Read more

Инѕаги: Играњето со Баерн ни е награда за петгодишниот труд

Вечерва римски Лацио го пречекува бранителот на тронот Баерн во натпревар во кој ќе се соочат и двата надобри напаѓачи на Стариот континент.
Read more

Правнукот на Бенито Мусолини ќе игра за Лацио

Би било тешко за секој што го носи презимето Мусолини да игра фудбал, но може да му биде малку полесно во Лацио.
Read more
play_arrow

Во возбудлив натпревар Аталанта го елиминираше Лацио

Пет гола, пресврти, црвен картон и промашен пенал - сето ова го имаше во попладневната четвртфинална пресметка од Копа Италија помеѓу Аталанта и Лацио.
Read more
play_arrow

Наполи падна и на дербито со Лацио

По поразот од Интер минатото коло сега тимот на нашиот Елмас загуби уште едно дерби откако со 2:0 беше поразен во Рим.
Read more
play_arrow

Фавр бесен на пеналот за Лацио: Се фрли како во базен

Швајцарскиот стратег верува дека неговиот тим е оштетен со непостоечки пенал со кој Лацио дојде до бод во Дортмунд.
Read more

Во Италија почнаа истрага против Лацио

Италијанската фудбалска федерација почна истрага против Лацио за можни прекршувања на здравствениот протокол во клупската база. 
Read more

Проблеми за Лацио: Имобиле нема да игра вечер поради COVID-19

Без својот најдобар играч Лацио вечерва ќе му се спротивстави на белгиски Бриж во 2. коло од Лигата на шампионите.
Read more
play_arrow

Голот на Пандев против Реал еден од најубавите за Лацио во ЛШ

По цели 13 години Лацио е назад во најквалитетното друштво, а по тој повод УЕФА со видео од најубавите голови на овој клуб досега, му посака топло добредојде.
Read more

Имобиле: Лацио не е повеќе ист

Најдобриот голгетер во Серија А даде свое видување за лошата форма на Лацио која резултираше со пораз од слабиот Лече.
Read more

Инѕаги: Да не беше прекинот, Лацио ќе беше шампион

Филипо Инѕаги застана во одбрана на својот помал брат Симоне, кој го води Лацио, изјавувајќи дека поради прекинот на сезоната Лацио изгубил континуитет и тоа е единствената причина поради која ја губи битката за Скудетото.
Read more
play_arrow

Лацио и Јуве остварија нови победи

Римјаните славе на гостувањето кај Торино, додека Јувентус победи кај Горан Пандев со што разликата помеѓу првите две екипи во Калчото остана иста.
Read more
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more