Lada NIva

filter

Дебитираше новата Lada Niva Bronto во Русија

Рускиот произведувач ја претстави унапредената верзија на неговиот најпознат автомобил.
Read more
play_arrow

Lada Niva уште е легенда, но не е семоќна

По цели 40 години, Lada Niva нуди восхитувачки способности, но не е семоќна.
Read more
filter

Легенда е легенда: Го вратија името Niva и продажбата скокна за 27%

Секој ден, 245 примероци од легендарниот теренец Lada излегуваат од производните линии.
Read more
реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more