land rover

filter

Ова е новиот Range Rover

Пристигна новиот, најголемиот, најлуксузниот и најскапиот модел од понудата на Land Rover во петтото издание.
Read more
filter

Познато кога ќе пристигне новиот Range Rover

Со две фотографии кои не откриваат многу, Land Rover ја најавува светската премиера на новата генерација на својот најголем и најлуксузен модел.
Read more
filter

Луксуз и моќ - Land Rover го претстави Discovery Metropolitan Edition

Зад називот Metropolitan Edition се крие најлуксузниот Discovery.
Read more
play_arrow

Сцени од снимањето на новиот Џејмс Бонд: Во главната улога најбрзиот Land Rover

Моќниот Range Rover Sport SVR се појави во една сцена од новиот филм за Џејмс Бонд „No Time To Die“, кој во кината ќе се прикажува од 30 септември.
Read more
filter

Land Rover го претстави Defender V8 Bond Edition

Британската автомобилска компанија го претстави ограниченото издание на моделот Defender V8 кој ќе се појави во најновиот филм за Џејмс Бонд.
Read more
filter

Land Rover го претстави моделот Defender Trophy Edition

Land Rover ја претстави специјалната верзија на моделот Defender.
Read more
filter

Ова е најмоќниот Land Rover Defender кој развива 525 коњски сили

Најмоќниот Land Rover Defender го движи 5-литарски V8 мотор.
Read more

Jaguar до 2025 ќе стане потполно електричен бренд

Jaguar најави дека до 2025 година планира да стане потполно електричен бренд.
Read more
filter

Audi A3 и Land Rover Defender освоија 5 ѕвезди на Euro NCAP

Новите Audi A3 Sportback, Kia Sorento и Land Rover Defender ги добија максималните 5 ѕвезди за безбедност на Euro NCAP тестовите.
Read more
реклама