лаптоп

Како да најдете украден или изгубен лаптоп?

Ако вашиот лаптоп компјутер е украден или сте го изгубиле, и се прашувате дали е можно да го најдете, добрата вест е дека има чекори што можете да ги преземете за да ги зголемите шансите повторно да го видите.
Read more

Купување лаптоп: Како да одберете некој што ќе трае долго?

Планирате да купите нов лаптон? Обрнете внимание на неколку работи за да не ви дотрае брзо како сегашниот.
Read more

Кои се најчестите причини зошто ви се прегрева лаптопот?

Лаптопите може да се загреат од низа различни причини - дијагностицирањето на проблемот не е секогаш исто, што значи дека ќе треба да направите неколку работи пред да откриете во што е проблемот.
Read more

Новите екрани на допир ќе ги направат лаптопите уште потенки

По паметните телефони, OCTA екраните доаѓаат и на преносните компјутери.
Read more

Како најлесно да го чистите екранот на лаптоп?

Поради честото користење на лаптоп, таблет или компјутер, треба редовно да одвојуваме време за нивно чистење.
Read more
play_arrow

Huawei ги претстави новиот лаптоп MateBook X Pro и хибридниот MateBook E

Huawei го претстави новиот лаптоп MateBook X Pro за 2022 година, како и новиот хибриден уред MateBook E.
Read more

Осум фатални грешки со кои го уништувате мобилниот и лаптопот

Постојат некои вообичаени, ненамерни грешки кои луѓето ги прават при ракувањето со овие уреди, а со тоа и ги оштетуваат по што животниот век на истите се скратува.
Read more

Полнач од 240 вати е идниот универзален полнач за лаптопи?

USB тип-C од 240 вати може да значи дека наскоро секој полнач за лаптоп ќе биде универзален.
Read more

Зошто нема да ви треба лаптоп во 2021 година?

Најголемите предности што ги имаат лаптопите во однос на десктоп компјутерите се преносливоста, помалата тежина и компактноста.
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Read more