The Last of Us

Дали имате доволно моќен компјутер за играта The Last of Us Part 1?

Поради популарноста на ТВ-серијата, The Last of Us Part 1 за PC неодамна беше одложена за 28 март, а Sony објави какви конфигурации за PC ни се потребни во зависност од саканите перформанси.
Read more
play_arrow

Излезе трејлерот за последната епизода на The Last of Us

Објавен е трејлерот за последната епизода од познатата и моментално најпопуларна серија на HBO, The Last of Us, а изгледа дека гледачите се многу возбудени за исходот од првата сезона.
Read more
play_arrow

Како изгледа спој на The Last of Us и Super Mario?

Дали некогаш сте посакале да гледате серија базирана на две хит игрици - „The Last of Us“ и „Mario Kart“?
Read more
play_arrow

Режисерот на The Last of Us: Ги намамив луѓето да гледаат геј романса

Последната, трета епизода од серијата he Last of Us на HBO предизвика многу реакции поради пресвртот во приказната за Бил и Френк, односно фактот дека двата лика од популарната видеоигра во серијата се геј пар.
Read more

Ѕвездата на The Last of Us откри дека е небинарна: Мојот род отсекогаш бил флуиден

Актерката Бела Рамзи објави дека е небинарна личност. Во интервју за The New York Times откри дека не ѝ сметало што во детството ѝ се обраќале и како да е машко.
Read more
play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата The Last of Us

Станува збор само за краток вовед во она што нѐ чека во следната HBO Originals серија која многумина едвај чекаат да излезе.
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Read more