Леброн Џејмс

play_arrow

Неверојатна партија на Леброн Џејмс за финалето на НБА Купот

Во финалето на НБА Купот ќе играат Лос Анџелес Лејкерс и Индијана Пејсерс.
Read more

Леброн е од друга планета: Статистиката за поени ја покажува целата големина на Џејмс

Леброн Џејмс веќе многумина го сметаат за најдобриот кошаркар во историјата, а една статистика најдобро ја илустрира целата негова големина.
Read more
play_arrow

Леброн ја мина бројката од 39.000 поени во НБА: Кога ќе стигне до 40.000?

Маестралниот Леброн Џејмс ноќеска стигна до нереалната бројка од 39.000 постигнати поени во најдобрата кошаркарска лига во светот.
Read more
play_arrow

Леброн, носиш пасош?

Лос Анџелес Лејкерс на гостински терен ги победија Чикаго Булс со резултат 121:110, а сите зборуваат за несанкционираните чекори на Леброн Џејмс.
Read more

Леброн во јануари би можел да стане најдобар стрелец на сите времиња

Леброн Џејмс најверојатно во претстојната сезона 2022/2023 ќе стане најдобар стрелец на сите времиња во НБА лигата.
Read more
play_arrow

Леброн стана втор стрелец во историјата, 37-те поени на Дончиќ недоволни за Далас

Ноќеска во НБА се одиграа само четири натпревари, а во центарот на вниманието беше Леброн Џејмс.
Read more

Леброн последната НБА сезона сака да ја игра со синот Брони

Кошаркарската ѕвезда на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс, повтори во интервју за американските медиуми дека својата последна сезона во НБА лигата сака да ја одигра заедно со својот син Брони.
Read more

Дресот на Леброн најпродаван, на Адетокунбо втор

НБА лигата и Националната асоцијација на кошаркари (НБПА) објавија податоци околу пополарноста на дресовите на кошаркарите, кога станува збор за продажбата.
Read more
play_arrow

Леброн Џејмс го претстави новиот електричен Hummer

Иако во приватниот живот вози Porsche, славниот кошаркар активно ја промовира американската автомобилска индустрија. Тој е амбасадор на General Motors, односно на новиот Hummer кој доаѓа на пазарот.
Read more
play_arrow

Леброн останува во Лејкерс до крај на сезоната 2022/23

Една од најголемите ѕвезди во НБА лигата, Леброн Џејмс, го продолжи договорот со Лос Анџелес Лејкерс за уште две години за 85 милиони долари.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more