лео меси

Каде би можел да оди Меси?

Секако, секој богат клуб сака да го донесе Лео Меси во своите редови. Понуди ќе пристигнат, но каде Меси сака да оди?
Read more

Меси ја известил Барса дека сака да си замине

Аргентинецот испратил бурофакс до клубот известувајќи го дека сака да си замине користејќи клаузула во договорот.
Read more

Меси купи стан во Милано и повторно ги разгоре шпекулациите

По татко му, сега и Лео Меси купи имот во Милано и тоа во комшии на седиштето на Интер по што ги разгоре шпекулациите дека е пред преселба во составот на Антонио Конте.
Read more

Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Претседателот на Барселона уверува дека главната ѕвезда нема да си оди и ќе игра уште три или четири сезони по што ќе замине во пензија.
Read more

Меси со порака полна почит до пензионираниот Касиљас

Лео Меси упати низа убави зборови за својот порашен лут ривал Икер Касиљас, кој синоќа објави дека заминува во пензија.
Read more

Меси го сака Биелса на чело на Барса

Најдобриот фудбалер на Барселона и шесткратен освојувач на наградата Златна топка, Лионел Меси, сака промена на позицијата тренер во клубот од стадионот „Камп Ноу“.
Read more

Меси: Ако не се промениме ќе изгубиме и од Наполи во ЛШ

Ѕвездата на Барселона е загрижен за формата на тимот по бламажата завчера против Осасуна, пораз кој стави капак на лошата форма на Каталонците.
Read more
play_arrow

Меси: Ние сме слаба екипа

Сезоната во Шпанија беше прекината во момент кога Барселона го држеше првото место во Примера, но очајните игри во продолжение на шампионатот и победата на Реал Мадрид значеа дека по две години титулата од Каталонија оди во главниот град.
Read more
play_arrow

Барса им се врати на победите, рекорди за Меси и Фати

Тимот на Барселона им се врати на победите по двата кикса во серија откако синоќа славеше на гостувањето кај Виљареал.
Read more
play_arrow
filter

Меси влезе во клубот 700: Против кого постигнал најмногу голови?

Лионел Меси чекаше и дочека – синоќа го постигна 700. гол во кариерата со „паненка“ пенал на натпреварот Барселона-Атлетико Мадрид во рамки на Ла Лига.
Read more

Една фотка, илјада зборови: Кој е шеф во Барса?

Шпанскиот првак во саботата гостуваше кај Мајорка во првиот натпревар по продолжувањето на сезоната, а една фотографија снимена за време на паузата покажа колку всушност значи Лионел Меси во Барселона.
Read more
play_arrow

Меси подобри уште еден рекорд

Очигледно пандемијата предизвикана од коронавирусот не влијае врз силата на ѕвездата на Барселона, Лео Меси.
Read more
реклама