Лео Меси

Меси: Реал е најдобар според резултатите, не и според квалитетот на играта

Легендата на Барселона, Лионел Меси, даде изјава која нема да им се допадне на навивачите од Блауграна.
Read more
play_arrow

Нереална ноќ на големиот Меси: Запиша дури 5 асистенции и даде гол

Аргентинскиот ас Лионел Меси постигна гол и дури 5 асистенции во победата на Интер Мајами од 6:2 против Њујорк Ред Булс и постави два рекорда во американската МЛС.
Read more
play_arrow

Два гола на Меси, Интер Мајами е лидер на Истокот

Фудбалерите на Интер Мајами го победија Нешвил со 3:1 и се искачија на првото место во Источната конференција од МЛС.
Read more
play_arrow

Хет-трик на телохранителот на Меси – запре 3 навивачи на еден натпревар

Лионел Меси во победата на Интер Мајами од 3:2 на гостувањето против Спортинг Канзас Сити асистираше за првиот и го постигна вториот гол.
Read more
play_arrow

Мајсторијата на Меси го обиколи светот, дури ни повреден играч на земја не го запре

Лионел Меси (36) со одлична партија на отворањето на сезоната во МЛС го предводеше Интер Мајами до победа од 2:0 над Риал Солт Лејк.
Read more

Меси и Ди Марија ќе настапат на Олимписките игри?

Актуелниот светски шампион Аргентина ќе има својата селекција на Олимписките игри во Париз благодарение на големата победа од 1:0 над Бразил во јужноамериканските квалификации.
Read more

Се продава салфетката која му го промени животот на Меси

Сите веќе ја знаат приказната како Лионел Меси го потпишал својот прв договор со Барселона, а скапоцената салфетка потпишана од 12-годишниот Лео сега ќе се најде на аукција.
Read more

Роналдо против Меси на 1 февруари

Фудбалскиот клуб Интер Мајами потврди дека на 1 февруари ќе одигра пријателски натпревар против Ал Наср во Саудиска Арабија.
Read more
play_arrow

И тоа е можно: Реал му забрани на свој фудбалер да зборува за Меси

Фудбалерите во клубовите мора да се придржуваат до строго дефинирани кодекси во кои има одредени забрани, а Родриго ги шокираше медиумите откривајќи што му забранил неговиот Реал Мадрид.
Read more

Малдини откри долго чувана тајна: Сакав да го донесам Меси во Милан, но беше невозможно

Поранешниот директор на Милан, Паоло Малдини, сакал да го доведе Лионел Меси во редовите на „Росонерите“, дури и му се јавил, но Аргентинецот тогаш решил да замине во ПСЖ.
Read more

Меси: Европа за мене е затворена приказна! Можев да се вратам во Барса, но…

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси призна дека завршил со европскиот фудбал, со што отфрли некои тврдења дека би можел да игра за Барселона како позајмен играч од Интер од Мајами.
Read more

Холанд дури по 24 часа јавно му честиташе на Меси

Норвешкиот напаѓач џентлменски го поднесе поразот во трката за Златната топка и воодушеви со својата реакција на која се чекаше многу подолго од очекуваното.
Read more
реклама

Во Германија запленет кокаин вреден една милијарда евра

Read more

Двојно убиство во Кратово: 36-годишна жена ги уби сопругот и свекорот

Read more

Утврдена голема лага во истрагата за несреќата на Titan: Сè е измислено

Read more

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more