Лео Меси

play_arrow

Незаинтересираниот Меси е хит на интернет

Барселона го победи Динамо Киев со 2:1 во третото коло од Лигата на шампиони, а еден од стрелците беше Лионел Меси од пенал во петтата минута, за кој самиот се избори.
Read more

Виери: Меси е фудбалскиот Хари Потер

Италијанската легенда го опиша Меси како волшебник по синоќешната победа на Барса среде Торино.
Read more

Лампард откри кој е за него подобар од Меси и Роналдо

Предводникот на Челси јавно го обелодени својот избор помеѓу двата најдобри фудбалери на денешницата.
Read more
play_arrow

Меси постави нов ЛШ рекорд: Дава гол 16 сезони по ред

Голот против Ференцварош синоќа на Лео Меси му донесе уште еден рекорд. Аргентинецот дава барем еден гол веќе 16 последователни сезони во Лигата на шампионите.
Read more

Меси објави крај на „војната“ со Барселона: Се извинувам и ја преземам одговорноста

Лео Меси објави крај на „војната“ со Барселона. Капитенот на Барса во ексклузивно интервју за Sport ги објасни неговите постапки во текот на летниот трансфер период.
Read more
filter

Доминираат: Ова се најголемите инфлуенсери меѓу спортистите, дали ги следите?

Агенцијата за истражување Nilsen спроведе интересно истражување: споредувајќи ги податоците од социјалните мрежи, ја составија листата на топ 50 спортисти кои се најголеми инфлуенсери.
Read more

Газдата на Атлетико го повика Меси да му се приклучи на Суарес

Ако Меси сака повторно да игра заедно со Луис Суарес, тој е добредојден во мадридски Атлетико.
Read more

УЕФА ги објави номинациите: Прв пат по 10 години без Меси или Роналдо

Лео Меси и Кристијано Роналдо ги нема на списокот за номинирани во изборот за најдобар Играч на годината на УЕФА. Вакво нешто се случува за прв пат во последните 10 години.
Read more

Меси најплатен фудбалер во 2020

Фудбалерот на Барселона, Лео Меси, е најплатениот фудбалер во 2020 година, пренесе Forbes. Магазинот процени дека годишната заработка на фудбалерот е 126 милиони долари.
Read more
play_arrow

Куман ја коментираше лошата форма на Меси

Новиот тренер на Барселона, Роналд Куман ја коментираше формата на sвездата на тимот, Лионел Меси, по победата над Жимнастик од 3:1 во контролна средба.
Read more
play_arrow

Меси останува капитен на Барселона

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси ќе ја носи капитенската лента во каталонскиот клуб во сезоната 2020/21, објави Mundo Deportivo.
Read more
filter

Фернандес: Меси треба да има статуа веднаш до Кројф

Кандидатот за нов претседател на Барселона смета дека Аргентинецот заслужува посебно место во историјата на клубот кое ќе се одбележи си споменик.
Read more
реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more