Лео Меси

Ван Хал е убеден дека СП 2022 било наместено за да го освои Меси

Трофејниот тренер Луи ван Хал тврди дека минатогодишниот резултат на Мундијалот во Катар бил осмислен да му помогне на Лионел Меси конечно да го освои трофејот.
Read more

Меси проговори по заминувањето во МЛС: Да беше за пари ќе одев во Арабија

По 23 години, Лионел Меси ќе се проба на фудбалски терени надвор од Европа, откако реши да се пресели во американскиот Интер Мајами.
Read more

Меси ја прифатил понудата од Ал Хилал под еден услов

Read more

Што ако Меси одбиеше да го облече катарскиот бишт?

Лионел Меси го крена трофејот на светскиот шампион облечен во бишт, традиционална наметка што ја носат богатите граѓани на Катар кои често ја носат преку другата облека.
Read more
filter

Што е бишт, наметката која Меси ја доби пред пехарот

Нема кој не забележа само момент пред Меси да го добие златниот пехар на ФИФА дека емирот на Катар на рамената му стави проѕирна црна наметка, па сите останаа со прашањето што е таа наметка и зошто Меси ја доби.
Read more

Иниеста: Постои шанса Меси да се врати во Барселона

Read more

Меси на прославата за Златна топка ги покани сите играчи на ПСЖ, освен еден

Лео Меси по седми пат ја освои Златната топка во Париз и заврши пред Роберт Левандовски.
Read more
play_arrow

Меси плачејќи се збогува од Барселона: Бев уверен дека ќе останам

Аргентинскиот фудбалер Лео Меси денеска одржа прес-конференција на стадионот Ноу Камп, објаснувајќи ги причините за неговото заминување од каталонскиот клуб.
Read more
play_arrow

Меси го повтори рекордот на Маскерано за Аргентина

Капитенот на Аргентина, Лионел Меси го изедначи рекордот на Хавиер Маскерано по бројот на натпревари во националниот тим.
Read more
play_arrow

Меси купи луксузен апартман во Мајами за 7.3 милиони долари

Според пишувањето на Marca, славниот фудбалер Лео Меси купил луксузен апартман во Мајами за 7.3 милиони долари.
Read more

Трезеге: Мбапе е вистинскиот наследник на Меси и Роналдо

Поранешната ѕвезда на францускиот фудбал е уверен дека неговиот млад сонародник во иднина ќе стане најдобриот фудбалер на светот.
Read more

Меси суспендиран на два натпревара по првиот црвен картон во Барселона

Капитенот на Барселона, Лионел Меси, е суспендиран на два натпревара поради црвениот картон што го доби во шпанското Суперкуп финале, откако го удри в лице играчот на баскиски Атлетик, Асиер Виљалибре.
Read more
реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more