Леонардо Дикаприо

play_arrow

Дикаприо и де Ниро заедно во филм по 30 години

Објавен е трејлерот за Killers of the Flower Moon, новиот филм на Мартин Скорсезе со Леонардо Дикаприо и Роберт де Ниро во главните улоги.
Read more

Дикаприо доби чест да именува нов вид змии и ги нарече по мајка си

Леонардо Дикаприо неодамна именуваше еден од новооткриените видови змии по неговата мајка.
Read more

Леонардо Дикаприо фотографиран со 23-годишна актерка

Славниот актер Леонардо Дикаприо не е во нова љубовна врска.
Read more

Кристијан Бејл: Ме прославија улоги што Дикаприо ги одбиваше

Кристијан Бејл во интервју за GQ, објаснува како својата успешна филмска кариера му ја должи на Леонардо Дикаприо.
Read more

Скорсезе ќе снима нов филм со Леонардо Дикаприо

Американскиот режисер Мартин Скорсезе и Леонардо Дикаприо планираат нова соработка, по филмовите „Бандите на Њујорк“ (Gangs of New York), „Авијатичарот“ (The Aviator), оскаровскиот „Покојните“ (The Departed), „Ос
Read more

Девојката на Дикаприо наполни 25 години: Дали е веќе стара за него?

Девојката на Леонардо Дикаприо, Камила Мороне, го прослави својот 25-ти роденден, а луѓето на интернет не престануваат да се шегуваат на тоа, со оглед на тоа што славниот актер најчесто излегуваше со помлади девојки.
Read more

Болсонаро до Дикаприо: Благодарам Лео, Бразилците ќе одлучат за Амазон

Претседателот на Бразил, Жаир Болсонаро иронично му се заблагодари на Леонардо Дикаприо за поддршката, откако актерот ги повика младите Бразилци да гласаат на претседателските избори што треба да се одржат во текот на годината, пренесе BBC
Read more

Дикаприо донира 10 милиони долари за Украина, баба му е од Одеса

Леонардо Дикаприо донира 10 милиони долари како поддршка за Украина, земја со која лично е поврзан бидејќи неговата баба по мајка е родена во Одеса како Јелена Степановна Смирнова.
Read more

Дикаприо скокнал во замрзнато езеро за да си спаси кучињата

Зборувајќи во интервју за Entertainment Weekly по повод новиот филм „Don't look Up“, 47-годишниот актер Леонардо Дикаприпо призна дека скокнал во ледена вода за да си ги спаси кучињата.
Read more

Официјален трејлер за „Don’t Look Up“

Новиот научно-фантастичен филм со црн хумор во режија на Адам МекКеј го доби официјалниот трејлер.
Read more
play_arrow

Каква порака му испрати Безос на Дикаприо по запознавањето со неговата девојка?

Џеф Безос, основачот на Amazon и официјално најбогатиот човек во светот, се огласи на Twitter откако видео со неговата девојка и Леонардо Дикаприо стана вирално на социјалните мрежи.
Read more
filter

Објавени првите фотографии од снимањето на „Killers of the Flower Moon“

Стриминг сервисот Apple Original Films објави фотографии од снимањето на новиот филм на Мартин Скорсезе – „Killers of the Flower Moon“ со Леонардо Дикаприо и Роберт де Ниро.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more