летечки автомобил

play_arrow

Погледнете го тестирањето на прототип на летечки автомобил

Објавена е снимка од тестирањето на летечки автомобил.
Read more
play_arrow
filter

Летечките автомобили ќе станат реалност побрзо отколку што мислиме

Јапонија е позната по својата напредна технологија и стремежот сѐ да биде совршено. Затоа не би требало да нѐ изненадува тоа дека земјата одлучно реши да тргне во развој на летечки автомобили.
Read more
play_arrow

Колку сме блиску или далеку од летечки автомобили?

Дали летечките автомобили би можело да бидат одговорот за решавање на сообраќајниот метеж? Изумителите со децении се обидуваат да создадат летечки автомобил, но колку сме сега блиску или далеку од реализирањето на оваа идеја?
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more