лето

Австрија има најчиста вода за капење во Европа

Според извештајот за водите за капење, речиси 85% од местата за капење во Европа се рангирани како „одлични“.
Read more
filter

Растенија кои го ладат домот речиси како клима-уред

Кога надвор е неподносливо топло, се трудиме на секој можен начин да создадеме најпријатна атмосфера во нашиот дом и да се разладиме. Ако немате клима, зелен спас може да ви бидат некои собни растенија.
Read more

Летен трик: Како побрзо да изладите пијалак

Ако итно ви треба ладен пијалак, најбрзиот начин да го разладите е со влажна хартиена крпа.
Read more

На која температура да ја поставите климата за да се разладите, а да заштедите пари?

Вечната летна борба е меѓу на оние на кои секогаш им е студено и на оние на кои им е неподносливо жешко.
Read more

Три рецепти за домашни изотонични пијалаци

Лекарите советуваат дека во летниот период, освен вода, треба да пиете и изотонични пијалаци за да избегнете дехидрација.
Read more

ФДА предупреди во вода да не се користи гумен околувратник за бебиња

Одењето на море со бебе е многу забавно, но и стресно бидејќи на бебето му е потребна дополнителна заштита од топлина, вода и сонце.
Read more
filter

Намирници кои не треба да ги купувате во продавница во лето

Храната како домати, бобинки, лубеници, пченка и дињи е највкусна во лето.
Read more

Како да ја разладите спалната соба во текот на летото?

Во текот на летните ноќи сите очекуваат освежување и опуштање, но често тоа е невозможно бидејќи температурата во спалната соба е превисока.
Read more

Дали е подобро да ги отворите или затворите прозорците при високи температури?

Кога температурите ќе се зголемат, а вие немате клима, дали е подобро ширум да ги отворите прозорците или цел ден да бидат затворени?
Read more

Зошто во лето не треба да спиете голи?

Метеоролозите најавија доаѓање на топлотен бран, а поради жештините можеби ќе сакате целосно да ги отфрлите пижамите и долната облека. Сепак, експертите велат дека спиењето без ништо на себе всушност може да ги влоши работите.
Read more

Ортопедите советуваат: Избегнувајте одредени обувки на плажа

Голема грешка е доколку летните влечки ги носите цел ден.
Read more

8 начини како да ѝ помогнете на вашата мачка да се разлади

И на нашите крзнени домашни миленичиња им е топло кога температурите се високи, а некогаш им е потребна помош за да се разладат.
Read more
реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more