LG

LG произведе огромен екран за домашно кино од 1,7 милиони долари

За пазарот на телевизори компанијата LG подготви нов екран за домашно кино Direct View LED (DVLED), а најскапиот модел има вртоглава цена.
Read more

LG денеска официјално престанува со производство на мобилни

Компанијата LG во април објави дека излегува од бизнисот со мобилни телефони и со оглед на фактот што беше потребно време за да се исклучи произво
Read more

Крај на една ера: LG го прекина производството на смартфони

Јужнокорејскиот електронски гигант LG Electronics соопшти дека нема повеќе да произведува и продава смартфони поради големите загуби со кои се соочи последниве години.
Read more
play_arrow
filter

LG го покажа смартфонот Rollable и го најави неговото пристигнување на пазарот

Компанијата LG на Consumer Electronic Show го најави пристигнувањето на својот нов смартфон Rollable и потврди дека на пазарот ќе пристигне оваа година.
Read more
play_arrow
filter

Познати спецификациите на LG Rollable, ќе чини 2.359 долари

Смартфонот на LG под назив LG Rollable пристигнува наредната година, а сега се познати и некои негови спецификации и цената.
Read more
filter

LG претстави 3 нови смартфони, наскоро достапни и на европскиот пазар

LG претстави 3 нови смартфони – К62, К52 и К42.
Read more
play_arrow
filter

LG го претстави новиот смартфон Wing

Компанијата LG официјално го претстави својот нов смартфон со два екрана и ротирачки механизам.
Read more
play_arrow

Познат датумот кога LG ќе го претстави новиот модел Wing

LG ветува револуција: Од компанијата потврдија дека новиот смартфон ќе се вика Wing, а ќе биде претставен на 14 септември.
Read more
play_arrow
filter

LG го претстави смартфонот Velvet

Компанијата LG официјално го претстави смартфонот Velvet во Јужна Кореја.
Read more
реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Ѓоковиќ со порака за здравје ги поддржа големите протести во Белград

Read more