Лига Европа

play_arrow

Заврши групната фаза и во Лига Европа, без изненадувања

Нема неочекувани елиминации откако сите фаворити минаа во нокаут-фазата.
Read more

Мурињо објасни зошто Тотенхем се мачи

Жозе Мурињо одржа прес-конференција по ремито на неговиот Тотенхем со ЛАСК (3:3) во рамките на 5. коло од Лига Европа.
Read more
play_arrow

Лестер и Арсенал ја минаа групната фаза, големи победи за Динамо и Звезда

Премиерлигашките клубови Лестер и Арсенал обезбедија место во наредната фаза, Милан не успеа да слави кај Лил, додека важни победи остварија Динамо Загреб и Црвена звезда во 4. коло од Лига Европа фазата по групи.
Read more

Пиоли: Еден зрел тим мора да најде начин да се издигне по ваков пораз

Стратегот на Милан е изненаден од лошото издание на неговиот тим кој добрата серија ја прекина синоќа во Лига Европа.
Read more
play_arrow

Рома, Лестер и Арсенал убедливи, дебакл на Милан

Синоќа се одигра 3. коло во Лига Европа во кое фаворитите ја оправдаа улогата, освен Милан кој доживеа бламажа на домашен терен.
Read more

Лига Европа: Металург поразен од Тулуз

Македонскиот ракометен клуб Металург доживеа пораз во првиот натпревар од групната фаза во Лига Европа.
Read more

На кој јазик зборуваат судиите во ЛШ?

Официјалните лица на средбите од највисоко ниво често се наоѓаат пред предизвикот да им ги објаснуваат своите одлуки на играчи од целиот свет. Па на кој јазик комуницираат?
Read more

Лукаку е играч на сезоната 19/20 во Лига Европа

Голгетерот на Интер го доби признанието на УЕФА во конкуренција на пеналџијата Фернандеш и неколкумина од победничкиот табор.
Read more

Лига Европа жрепка: Наполи против Сосиедад, Милан со Селтик и Лил

Фаворитите се задоволни од штотуку завршената жрепка во второто по ранг европско клупско натпреварување, освен веројатно оние кои завршија во групите Ф и Х.
Read more
play_arrow

Милан за влакно се спаси од елиминација од Лига Европа

Фудбалерите на Милан се пласираа во групната фаза од Лига Европа откако за влакно го совладаа португалскиот Рио Аве.
Read more
play_arrow

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Со прекрасниот лоб на Хуан Фелипе, Вардар стана прва македонска екипа која постигнала гол во групната фаза од Лига Европа.
Read more
play_arrow

Упорната Шкендија му даде гол на Тотенхем, но сепак се збогува од Лига Европа

Очекувано Тотенхем славеше во Скопје, но Шкендија остави добар впечаток зачинет со гол во мрежата на премиерлигашот.
Read more
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Трикови кои треба да ги знае секој кој кампува

Read more