Лига на нации

Милевски го објави списокот на играчи за дуелите со Грузија и Бугарија

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благој Милевски, денеска го објави списокот на повикани играчи за претстојните два последни натпревари од Лигата на нации.
Read more

Франција, Италија и Англија: Една победа во 12 натпревари

Светскиот шампион Франција, европскиот првак Италија, како и финалистот од последното ЕУРО, фудбалерите на Англија, заедно имаат само една победа по четири кола од новата сезона на Лигата на нации.
Read more
play_arrow

Модриќ: Нехумано е да ставиш на распоред 4 натпревари во 10 дена после ваква сезона

Најдобриот хрватски фудбалер, Лука Модриќ, уште еднаш изрази незадоволство од густиот календар на Лигата на нации.
Read more
play_arrow

Косовските навивачи минаа низ пекол во Грција: Ги гаѓаа со бакљи и камења

Натпреварот од 4. коло во Лигата на нации меѓу Грција и Косово помина со бројни нереди, а на мета беа гостинските навивачи кои пристигнаа на стадионот во Волос.
Read more
play_arrow

Фудбалерите му се истурија на Гибралтар

Македонската фудбалска репрезентација ги затвори јунските настапи во Лигата на нации на УЕФА со убедлива победа од 4:0 над Гибралтар, кој во Скопје допатува откако одигра нерешено со Бугарија.
Read more

Официјални состави: Македонија со многу промени против Гибралтар

Македонскиот и гибралтарскиот селектор ги отворија картите за денешниот натпревар во рамките на 4. коло од Лигата на нации, Група 4 од Лига Ц.
Read more

Милевски и Барди пред дуелот со Гибралтар: Секој пораз боли, но мора да мислиме на целта

Македонската фудбалска репрезентација денеска го одржа завршниот тренинг пред неделниот натпревар против Гибралтар во Скопје, во кој избраниците на селекторот Благоја Милевски по поразот од Грузија (0-3) влегуваат со императив да победат и
Read more

Бугарски репрезентативец итно опериран по тешката сообраќајка во Тбилиси

Фудбалерот на Ботев Пловдив, Тодор Неделев, е вон животна опасност по двочасовна операција поради повреда на главата при автобуската несреќа на бугарската фудбалска репрезентација во Тбилиси.
Read more

Бугарските фудбалери доживеаја тешка сообраќајна несреќа во Грузија

Бугарската фудбалска репрезентација доживеа сообраќајна несреќа неколку минути по слетувањето на нејзиниот авион во Тбилиси, главниот град на Грузија.
Read more
filter

Македонија - Грузија низ објектив

Македонската фудбалска репрезентација синоќа во добар натпревар претрпе висок пораз од Грузија во рамките на 3. коло од Групата 4 од Лигата Ц во Лигата на нации на УЕФА. Фото: ФФМ и ГФФ
Read more

Милевски: После вториот гол паднавме и физички

Селекторот на македонската фудбалска репрезентрација немаше лесна задача да говори после еден таков висок пораз на домашен терен.
Read more
play_arrow

Грузија распали во второ и славеше убедлива победа среде Скопје

Добар натпревар вечерва во Скопје на кој Македонија одигра добар фудбал, но не знаеше да постигне гол. Гостите од Грузија тоа го направија трипати и заслужено ја однесоа победата.
Read more
реклама

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more