Лига на шампиони

play_arrow

Челзи ја освои Лигата на шампиони

Фудбалерите на Челзи го освоија пехарот во Лигата на шампиони, совладувајќи го Манчестер Сити со 1 : 0.
Read more

Махрез: Играчите на ПСЖ загубија нерви и нѐ удираа каде стигнат

Алжирскиот офанзивец синоќа со два гола го отпиша ПСЖ од втора шанса за ритулата и го испрати својот тим за прв пат во големото финале.
Read more

Верати: Мајсторија од Нејмар или Мбапе и победуваме

Играчот од средниот ред на ПСЖ воочи вечерашниот реванш против Манчестер Сити верува дека неговиот тим може втора сезона по ред да игра во големото финале.
Read more

УЕФА: Финалето на ЛШ во Истанбул

Европската фудбалска асоцијација потврди денеска дека нема промени во планот финалето на Лигата на шампиони на 29 мај да се игра во Истанбул, и покрај тоа што пандемијата на коронавирус предизвика воведување трет карантин во Турција, кој о
Read more

Пеп: Ништо не е готово, по натпреварот не ни славевме

Предводникот на Манчестер Сити е многу резервиран и покрај победфата синоќа во Париз. Свесен е дека противникот располага со моќни фудбалери и дека на реваншот на домашен терен с може да се случи.
Read more
play_arrow

Сити преку Париз до историско финале

Манчестер Сити оствари голема победа синоќа над ПСЖ и е многу блиски до долго очекуваниот сон, пласман во големото финале од Лигата на шампионите.
Read more

Тухел незадоволен од ремито во Мадрид: Мора да се помириме со тоа

Предводникот на лондонските „Сини“ не е задоволен иако неговиот тим се врати со позитивен резултат од гостувањето кај Реал Мадрид.
Read more
play_arrow

Реал и Челси финалистот ќе го одлучат во Лондон

Без победник заврши првиот полуфинален дуел кој синоќа се одигра во Мадрид, а мала предност има Челси поради голот постигнат на гости.
Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Висок претставник на УЕФА не ја исклучи можноста Реал Мадрид, Манчестер Сити и Челси, три од 12-те клубови кои застанаа зад новата Супер лига, да бидат исфрлени од полуфиналето во тековната сезона во Лигата на шампиони, најавувајќи оти одл
Read more

Клоп: Лошиот напад е наш заштитен знак сезонава

Ливерпул синоќа одигра без голови на реваншот со Реал Мадрид и не успеа да ја надокнади негативата. Според германскиот стратег, елиминацијата е поради потфрлувањето на првиот натпревар.
Read more

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Главниот мотиватор во кралскиот клуб отпадна за реваншот против „Црвените“ во Лигата на шампионите откако излезе позитивен на тестирањето за COVID-19.
Read more
play_arrow

Зошто помошниот судија бараше автограм од Холанд?

Романскиот помошник Октавиан Совре ги зачуди сите со својот потег по натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Борусија кога во тунелот побара автограм од норвешкото чудо, што е вон кодексот на однесување на официјалните лица.
Read more
реклама
Опасно по живот: Егзотична дестинација во која пропадна туризмот

Опасно по живот: Егзотична дестинација во која пропадна туризмот

Read more
Македонскиот пасош 36. во светот

Македонскиот пасош 36. во светот

Read more
Еден полнач за сите: Apple е против, ЕУ сака да го намали отпадот

Еден полнач за сите: Apple е против, ЕУ сака да го намали отпадот

Read more

Боб Дилан ќе издаде нов албум, прв по осум години

Read more