Лига на шампиони

Заврши жрепката за ЛШ: Следи судир на титаните

Во Нион денеска беа извлечени четвртфиналните и полуфиналните двојки во Лигата на шампионите.
Read more

Нема по кого, „удри“ по собирачите на топки

Тренерот на Порто ги прозва собирачите на топки по испаѓањето од Лигата на шампионите.
Read more

Баерн ја брани предноста против ПСЖ, Милан ќе се докажува во Лондон

Натпреварите меѓу Баерн и ПСЖ и Тотенхем и Милан продолжуваат со реванш натпреварите од осминафиналето на Лигата на шампионите, а по двата вечерашни дуели ќе бидат познати четворица од осумте учесници во четвртфи
Read more

Зошто Бенфика и Јуве вечерва ќе играат без goal-line технологија?

Вечерашниот натпревар од Лигата на шампионите помеѓу Бенфика и Јувентус се игра без технологија на гол-линијата од бизарна причина.
Read more
play_arrow

Навивач на Ајнтрахт скокна в море бегајќи од хулигани во Марсеј

Интересна снимка ни доаѓа од Француската Ривиера каде синоќа во Лигата на шампиони играа домашниот Марсеј и Ајнтрахт од Франкфурт.
Read more
play_arrow

Левандовски постави нов рекорд во Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Динамо со Адеми и Ристовски го шокираше Челси

Огромно изненадување на отворањето на новата сезона од Лигата на шампионите откако вечерва во Загреб Динамо успеа да го победи големиот Челси.
Read more

Берлускони со спектакуларен напаѓачки тандем сака да атакува на ЛШ

Сопственикот на Монца, Силвио Берлускони, на крајот на мај изјави дека по историскиот пласман во Серија А сака да ја освои титулата шампион на Италија и Лигата на шампионите.
Read more
play_arrow

Времеплов: 23 години од најдраматичното ЛШ финале

На денешен ден пред 23 години се одигра финалето од Лигата на шампионите во Барселона во 1999 година помеѓу Манчестер Јунајтед и Баерн, а тој натпревар сите фудбалски фанови го паметат по драматичната завршница во која „Црвените ѓаволи“ ја
Read more
play_arrow
filter

Видеа сведочат за срамната ноќ на Атлетико: Фелипе крвнички тепа, Врсаљко плука, Савиќ кубе

Атлетико Мадрид се истакна со валкана, груба игра на реванш натпреварот од четвртфиналето на Лигата на шампионите против Манчестер Сити (0:0) во Мадрид, по што гостите продолжија понатаму.
Read more
play_arrow

Погледнете го моментот што му пресуди на Баерн и го исфрли од ЛШ

Фудбалерите на Виљареал направија голема сензација исфрлајќи го славниот Баерн од Лигата на шампионите, а по победата од 1:0 во првиот дуел, шпанскиот тим ремизираше 1:1 во Минхен и со тоа мина меѓу четирите најд
Read more

Спектакл во Мадрид: Реал послаб, но сепак го исфрли Челси од ЛШ

Фудбалерите на Реал се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампионите откако во двомечот од четвртфиналето беа подобри од Челси.
Read more
реклама

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

Брук Шилдс: Агаси збесна кога глумев со Џои во Friends

Read more

САД одби да објави снимки од соборените НЛО-а: Тоа е строго доверливо

Read more