лига на шампиони 2019/20

play_arrow

Нојер прогласен за најдобар играч во финалето на Лигата на шампионите

Европската фудбалска асоцијација – УЕФА го прогласи голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер за најдобар играч во финалето на Лигата на шампионите.
Read more

Фејл на денот: Нејмар му честиташе на погрешен германски клуб

Неутешен беше Нејмар по вчерашниот пораз во Лисабон, кога титулата европски првак му се лизна низ прсти.
Read more

ПСЖ потроши 1,2 милијарди евра на трансфери, а му пресуди „неговото дете“

Фудбалерите на германскиот првак Баерн се новите европски клупски шампиони, откако со 1:0 го победија ПСЖ во финалето од Лигата на шампиони синоќа во Лисабон.
Read more
play_arrow

Додека Баерн славеше, Алаба го тешеше Нејмар

Фудбалерите на минхенски Баерн вечерва славеа во финалниот натпревар од Лигата на шампиони против ПСЖ во Лисабон и со резултат од 0:1 станаа шампиони на Европа.
Read more

Баерн е шампион на Европа без ниту еден пораз

Минхенски Баерн го победи ПСЖ во финалето на Лигата на шампиони и стана нов шампион на Европа.
Read more

Ова се составите во кои ќе играат ПСЖ и Баерн

Минхенски Баерн ќе се соочи вечерва со Пари Сен Жермен во финалето од Лигата на шампиони што ќе се игра од 21 часот на стадионот Луц во Лисабон, Португалија.
Read more
play_arrow

Баерн против ПСЖ: Тактики, слабости и предности

Минхенски Баерн ќе се соочи вечерва со Пари Сен Жермен во финалето од Лигата на шампиони што ќе се игра од 21 часот на стадионот Луц во Лисабон, Португалија.
Read more

Италијанец ќе го води финалето во Лигата на шампионите

УЕФА го објави судискиот тим кој ќе го води финалето од Лигата на шампионите ПСЖ – Баерн.
Read more
play_arrow

Магијата на Левандовски – гол на секој натпревар во ЛШ

Голот со глава на Роберт Левандовски ја круниса вчерашната победа од 3:0 на минхенски Баерн против Лион во полуфиналето од Лигата на шампиони на стадионот „Жозе Алваладе“ во Лисабон.
Read more

Познати почетните состави за мечот Лион-Баерн

Во вториот полуфинален натпревар од Лигата на шампиои вечерва во Лисабон од 21 часот ќе се сретнат Лион и Баерн.
Read more
play_arrow

Ново видео: Видал липа како дете по голот на Левандовски

Се појави ново видео што покажува на кое ниво беше очајот на играчите на Барселона додека губеа од Баерн.
Read more
play_arrow

ПСЖ за три минути стигна до полуфиналето

ПСЖ го скрши проклетството и конечно се квалификуваше во полуфиналето на Лигата на шампионите.
Read more