Лига на шампиони 2020/21

Порто, Јуве, Севиља и Дортмунд ги отворија картите

Познати се официјалните состави на двата денешни натпревари од осминафиналето во Лигата на шампионите.
Read more

„Да задржиме топка барем еднаш, е*ате“ - ечеше Пике на Камп Ноу

ПСЖ ја победи Барселона со 4:1 во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампиони.
Read more
play_arrow

Гризман разочаран од поразот на натпреварот со ПСЖ

Напаѓачот на Барселона, Антоан Гризман е многу разочаран по поразот од ПСЖ. Каталонците синоќа загубија на домашен терен со 4:1 во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите и се пред елиминација.
Read more

Официјални состави: Барселона - ПСЖ

Тренерите Роналд Куман и Маурисио Почетино ги објавија составите со кои ќе истрчаат на вечерашниот дуел.
Read more
play_arrow

Adidas ја откри новата топка за Лигата на шампионите

Ѕвездената топка го доби своето јубилејно 20-то издание, а со неа ќе се игра нокаут-фазата која почнува веќе утре.
Read more

Реал - Борусија М. вечерва од 21 часот: Ова се составите

Во групата Б, сите четири екипи сè уште можат да се пласираат во осминафиналето од Лигата на шампиони.
Read more

Дрес за утеха: Буфон беше вистинскиот титан на средбата Јуве-Барса

Јувентус синоќа ја победи Барселона со 3:0. Натпреварот беше чекуван со нетрпение поради првиот судир помеѓу Лео Меси и Кристијано Роналдо по 2018 година.
Read more
play_arrow

Роналдо vs. Меси - првпат по две години, седум месеци и два дена

Двајцата најдобри фудбалери на 21. век, Лионел Меси и Кристијано Роналдо, ќе играат еден против друг вечерва на мечот Барселона – Јувентус.
Read more
play_arrow

Отпишаните: Најдобрите 11 кои не се квалификуваа за Лигата на шампиони

Од напаѓачот на Тотенхем и добитник на Златна копачка Хари Кејн во Премиер лигата, до ѕвездата на гигантот Милан во Серија А – Џиџи Донарума, HITC Sevens го состави тимот на Отпишаните – најдобрите 11 фудбалери на Земјата
Read more

Зидан: Шанси имавме, топката не сакаше да влезе

Фудбалерите на Шахтар вторпат сезонава го совладаа Реал Мадрид во групата Б од Лигата на шампиони, поради што на „Кралевите“ им се заканува испаѓање од лигата, па по завршувањето на мечот, новинарите го прашаа тренерот Зинедин Зидан дали ќ
Read more

Нејмар и Мбапе ќе играат против Лајпциг

Шефот на стручниот штаб на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел, изјави дека напаѓачот Нејмар закрепнал од повредата и од старт ќе игра на натпреварот од 4. коло од групната фаза во Лигата на шампиони против Лајпциг.
Read more
реклама

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Read more

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more