Лион

Лион најави дека финансиски ќе му парира на ПСЖ

Новиот сопственик на францускиот прволигаш Лион, американскиот бизнисмен Џон Текстор, најави амбициозен финансиски план со кој неговиот клуб ќе му парира на ПСЖ во освојувањето титули.
Read more

Гарсија: Тактички го победивме Манчестер

Тренерот на Лион вели дека тактиката била клучот за вчерашниот голем триумф над фаворитот Манчестер Сити.
Read more
play_arrow

Лион го среди Сити и се избори за полуфинале

По втор пат во својата историја тимот на Лион ќе игра во полуфинале откако синоќа ја изненади целокупната фудбалска јавност со победата и елиминацијата на Манчестер Сити.
Read more

Лион со две тужби поради прекинот на сезоната во Франција

Претседателот на Лион, Жан-Мишел Ола, објави дека клубот поднел две тужби против Француската фудбалска лига (ЛФП) за предвременото прекинување на сезоната.
Read more
реклама

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more