Лионел Меси

Меси за Левандовски: Намерно го дриблав

Лионел Меси призна дека му бил лут на Роберт Левандовски на натпреварот помеѓу Аргентина и Полска на Светското првенство во Катар и дека поради тоа често барал директен дуел со него на теренот.
Read more
play_arrow

Како Аргентинците прават пари од навредата на Меси?

Реченицата што капитенот на аргентинската репрезентација Лионел Меси ја изговори по четвртфиналниот натпревар на Светското првенство во Катар стана инстант хит во Аргентина каде се појавија маици, капи и шолји со
Read more

Меси: Имав сè во Барселона

Во интервју за TyC Sports, Лео Меси изјави дека во минатото не можел да поверува дека ќе игра за друг клуб освен Барселона, нагласувајќи дека по Светското првенство во Катар ќе размисли дали ова ќе му биде послед
Read more
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more