Лионел Меси

Куман: Претседателот на Барселона ме излажа за Меси

Поранешниот тренер на Барселона, Роналд Куман, призна денеска дека аргентинскиот фудбалер Лионел Меси на неславен начин го напуштил каталонскиот клуб во 2021 година, јавија денеска шпанските медиуми.
Read more

Меси купува 35% од акциите на клубот на Бекам и ќе игра за него од 2023 година

Read more