ЛОИ 2024

Нема веќе билети за неколку спортови на ЛОИ 2024

Неколку спортови, меѓу кои мечување, качување и скејтбординг, кои се продаваат веќе една недела во пакети од најмалку три билети за следните Олимписки игри во Париз, кои почнуваат за година и половина, веќе се распродадени, велат организат
Read more

Украина ќе ги бојкотира ЛОИ во Париз ако настапат руски и белоруски олимпијци

Украина се закани со бојкот на Летните олимписки игри (ЛОИ) 2024 во Париз доколку на нив им биде дозволен настап на спортистите од Русија и Белорусија, кои се исклучени од речиси сите меѓународни натпреварувања по руската инвазија врз укра
Read more
filter

Претставени маскотите за Олимписките и Параолимписките игри во Париз 2024

Таа носи голем црвен фустан, искрена насмевка, тробојна кокарда на крајот од нејзините големи сини очи. Таа одговара, поточно тие одговараат, во името на Фрижес, бидејќи ги има две.
Read more