Лос Анџелес Клиперс

play_arrow

Клиперс израмни на 2-2 среде Далас, пиров трипл-дабл за Дончиќ

Кошаркарите на Лос Анџелес Клиперс израмнија на 2-2 во партии откако синоќа со 116:111 славеа на гости кај Далас Маверикс.
Read more

Клиперс повторно создадоа супер тим: Харден им се придружи на Ленард и Џорџ

Џејмс Харден стана нов кошаркар на Лос Анџелес Клиперс, објави доверливиот НБА инсајдер Ејдриан Вожнаровски од ESPN.
Read more

Перкинс: Клиперс ќе стигне до финалето на НБА

Поранешниот НБА играч, а сега стручњак на ESPN, Кендрик Перкинс, смета дека Клиперс се фаворити во Западната конференција.
Read more
play_arrow

Јокиќ повторно маестрален, Дончиќ потопен, Клиперс со неверојатен камбек

Доста богата вечер во НБА лигата каде веројатно највозбудливо беше во Детроит, Сан Франциско и Вашингтон.
Read more
play_arrow

Лејкерс без Леброн и Дејвис немоќен против Клиперс

Актуелниот шампион втор пат сезонава загуби од лутиот градски ривал кој ги искористи отсуствата кај Лејкерс и забележа убедлив триумф.
Read more
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Приведен скопјанецот во чија куќа беа најдени четирите издрогирани деца

Read more