Лос Анџелес Лејкерс

Лејкерс најде тренер во Конектикат

Ден Харли, првиот човек кој ја одбрани титула за време на мартовското лудило по 2007 година и триумфот на Били Донован со Флорида Стејт, се подготвува за најголемиот предизвик во неговата тренерска кариера.
Read more

Леброн ги напушта Лејкерс?

Леброн Џејмс минатата година потпиша двегодишно продолжување на договорот со ЛА Лејкерс, а втората година вклучува опција да одлучи дали сака да остане во клубот.
Read more

Леброн одговори на прашањето дали ќе остане во Лејкерс

На Лос Анџелес Лејкерс им претстои долго, топло лето и неизвесност со кои играчи ќе влезат во следната сезона.
Read more
play_arrow

Легендарниот Чарлс Баркли го исчисти подот на Лејкерс по новиот пораз од Јокиќ и Денвер

Ноќеска Денвер Нагетс по пресврт ја оствари третата победа во плеј-офот против Лос Анџелес Лејкерс (112:105), кои достигнаа бројни негативни рекорди, што е една од главните теми на навивачите.
Read more
play_arrow

Лејкерс играле 56 секунди подолго - НБА мораше да признае грешка

Неверојатна сцена се случи на натпреварот помеѓу екипите на Лос Анџелес Лејкерс и Мемфис Гризлис, многу важна за конечниот пласман пред плеј-ин турнирот.
Read more
play_arrow

Бакс и Лејкерс одиграа спектакуларно дерби со дури две продолженија

На терените во НБА беше скромна ноќ по бројност бидејќи се одиграа само четири дуели, но не недостасуваше драма и возбуда.
Read more

Лејкерс славеа во меч со речиси 300 поени, Голден Стејт испушти место во плеј-ин

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс синоќа остварија важна победа во битката за плеј-офот од НБА лигата и во неверојатно ефикасен натпревар на домашен терен победија против Индијана Пејсерс со 150:145.
Read more
play_arrow

Лејкерс направија изненадување во фантастичен дуел: Расел го реши Милвоки

Ноќеска на терените ширум САД се одиграа осум дуели, а единственото изненадување што го видовме беше во Лос Анџелес, каде Лејкерс во голем спектакл го совладаа Милвоки.
Read more
play_arrow

Лејкерс без Леброн и Дејвис ги среди Селтикс среде Бостон

Ноќеска на терените ширум НБА се одиграа четири натпревари, но не недостигаа возбудувања откако во „ТиДи Гарден“ се одигра најголемото дерби во лигата меѓу Бостон Селтикс и Лос Анџелес Лејкерс.
Read more
play_arrow

Лејкерс го освоија НБА купот – МВП трофејот за Леброн Џејмс

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс го освоија првиот трофеј во НБА купот, откако во финалето на новото натпреварување ја совладаа Индијана Пејсерс со 123:109.
Read more
play_arrow

Дејвис и Леброн се погрижија за првиот триумф на Лејкерс

По поразот на стартот од Денвер Нагетс, тимот од Лос Анџелес ја запиша првата победа во вториот натпревар откако го совлада Феникс Санс.
Read more

Договор каков што НБА досега не видела: Дејвис стана најплатен играч по сезона во историјата

Ентони Дејвис ќе стане најплатениот играч по сезона во историјата на НБА, откако се согласи на продолжување на договорот со Лос Анџелес Лејкерс. Договорот е вреден 186 милиони долари за дополнителни три години.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more