љубов

4 работи кои жените ги мразат на почетокот од врската

На почетокот на врската, сите партнерски односи се сведуваат подеталното запознавање и на тој начин започнува изградбата на нивната емотивна врска.
Read more

Како да се справите со стравот од поврзување?

Тоа е сериозен проблем кој не треба да го игнорирате. Разговорот со психолог и работата на себе се клучот за решавање на проблемот.
Read more

Минус и плус: Хороскопски знаци на кои им е судено да бидат заедно

Иако различни и на прв поглед невозможни комбинации, постојат знаци кои едноставно нивните спротивности ги привлекуваат еден кон друг. И покрај сите тие различности, неретко нивните врски се успешни.
Read more

Фигурина на слон во домот и други извори на среќа

Според Фенг Шуи, предметите и нивното уредување имаат големо влијание врз позитивните или негативните работи во животот.
Read more

Кога овие два знака ќе се спојат, се раѓа доживотна љубов од бајките

Ѕвездите велат дека постојат сродни души и дека вечна љубов ги чека знаците на Зодијакот кои едноставно се раѓаат еден за друг.
Read more

5 хороскопски знаци кои сами на себе се најголеми непријатели

Автодеструктивното однесување е израз на нашата темна страна, која произлегува од ниската самодоверба, па дури и омразата кон себе.
Read more

4 хороскопски знаци кои се создадени за долги врски

Овие четири знаци на Зодијакот знаат како да ја одржат стабилноста на врската бидејќи разбираат дека е важно да разговарате со партнерот и да работите напорно за да ја одржите врската.
Read more

Изложувањето на сонце ги зајакнува романтиката и страста во врската

Според израелските истражувачи од Универзитетот во Тел Авив, изложеноста на ултравиолетово зрачење од сончева светлина може да ја зајакне вашата романтична врска со партнерот и да ја зголеми страста.
Read more

Неделен љубовен хороскоп (30 август до 5 септември)

Меркур излегува од соѕвездието Девица и влегува во Вага, а таквата промена ќе делува на сите знаци од Зодијакот на различен начин на полето на љубовта.
Read more

Добро размислете: Љубов на прв или втор поглед?

Научници тврдат дека не само што не постои љубов на прв поглед, туку дека такво нешто е и невозможно.
Read more
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more